Obserwuj w Google News

Francisco Gonzalez nie żyje. Muzyk i współzałożyciel zespołu Los Lobos miał 68 lat

Piotr Krajewski
1 min. czytania
07.04.2022 11:42
Zareaguj Reakcja

Francisco Gonzalez nie żyje. Muzyk i współzałożyciel zespołu Los Lobos zmarł w wieku 68 lat. Artysta zmagał się z chorobą nowotworową.

Francisco Gonzalez
fot. Instagram screen / Francisco Gonzalez

Francisco Gonzalez nie żyje. Muzyk i współzałożyciel słynnego amerykańskiego zespołu Los Lobos zmarł w wieku 68 lat. O śmierci artysty poinformowali członkowie grupy w mediach społecznościowych.

Redakcja poleca

Francisco Gonzalez nie żyje. Muzyk i współzałożyciel zespołu Los Lobos miał 68 lat

Francisco Gonzalez chorował na raka. Jak informuje portal "LAist", muzyk zmarł kilka dni temu z powodu komplikacji wywołanych chorobą nowotworową.

Zespół Los Lobos pożegnał swojego współzałożyciela wpisem na Instagramie.

 Jesteśmy głęboko zasmuceni śmiercią naszego brata i członka założyciela. (…) Z wdzięcznością, szacunkiem i miłością dziękujemy Francisco za inspirację i zaszczepienie w nas swojej wielkiej dumy z kultury i muzyki naszego dziedzictwa. Spoczywaj w pokoju, bracie – napisali członkowie Los Lobos, którzy zaledwie kilka dni temu otrzymali Grammy 2022 za najlepszy album americana.

Francisco Gonzalez założył Los Lobos w 1973 roku wraz z Cesarem Rosasem i Conradem Lozano. Brzmienie zespołu było mieszanką rocka, country, americany z elementami muzyki meksykańskiej.

Po kilku latach Gonzalez opuścił grupę i skupił się na karierze solowej. Został m.in. dyrektorem muzycznym El Teatro Campesino. Grał na gitarze, mandolinie, basie i harfie.

RadioZET.pl/interia.pl,laist.com

Kurt Cobain
8 Zobacz galerię
fot. East News