Obserwuj w Google News

Florian Schneider z Kraftwerk nie żyje. Muzyk zmarł w wieku 73 lat

Judyta Wanicka
1 min. czytania
06.05.2020 19:37
Zareaguj Reakcja

Florian Schneider nie żyje. Legendarny założyciel zespołu Kraftwerk zmarł w wieku 73 lat. Przyczyna śmierci niemieckiego artysty nie została podana do publicznej wiadomości. 

Florian Schneider z Kraftwerk nie żyje
fot. YouTube

Florian Schneider z Kraftwerk nie żyje

Legendarny założyciel zespołu Kraftwerk Florian Schneider nie żyje. Informacje o śmierci niemieckiego muzyka przekazały brytyjski dziennik "The Guardian". Wiadomość potwierdził jeden ze współpracowników Schneidera oraz wytwórnia Sony. Florian Schneider zmarł w ubiegłym tygodniu. Oficjalna przyczyna śmieci nie została podana do wiadomości publicznej. "The Guardian" donosi, że pogrzeb 73-letniego klawiszowca Kraftwerku już się odbył i miał charakter prywatny.

Florian Schneider - zmarł legendarny założyciel zespołu Kraftwerk 

Florian Schneider był klawiszowcem, wokalistą i jednym z kompozytorów niemieckiej grupy Kraftwerk. Zespół stworzył w 1970 roku razem z Ralfem Hütterem. Grał z nim od 1970 do 2009 roku. Twórczość grupy wywarła niebagatelny wpływ na rozwój światowej muzyki elektronicznej. Uważa się, że Schneider i jego koledzy stworzyli gatunek electro i dali podwaliny takim gatunkom jak techno i synthpop. Sławę przyniosły im takie utwory jak: "Das Model", "Autobahn”, "The Robots", "Computer Love”, "Metropolis" czy "Pocket Calculator". 

Florian Schneider był związany z Kraftwerk do listopada 2008 roku. Wtedy to oficjalnie zakończył współpracę z grupą. Artysta zmarł w wieku 73 lat.