Obserwuj w Google News

Film "Zenek": wiemy, kto zagra Zenka Martyniuka. Znany aktor pokazał zdjęcie z planu [FOTO]

Piotr Krajewski
2 min. czytania
22.10.2019 10:57
Zareaguj Reakcja

Zenek Martyniuk już wkrótce doczeka się filmu o sobie. W internecie pojawiło się pierwsze zdjęcie z planu, które opublikował znany aktor wcielający się w postać króla disco polo. Kiedy odbędzie się premiera filmu „Zenek”?

Film Zenek wiemy kto zagra Zenka Martyniuka znany aktor pokazał zdjęcie z planu
fot. Mateusz Jagielski/East News

Zenek: pierwsze zdjęcie z planu filmu. Kto zagra Zenka Martyniuka?

Zenek Martyniuk to jedna z największych postaci branży disco polo. Nic więc dziwnego, że autor przeboju „Przez Twe Oczy Zielone” w końcu doczeka się filmu biograficznego opowiadającego o jego życiu i karierze muzycznej. Zdjęcia do produkcji w reżyserii Jana Hryniaka już się rozpoczęły.

>>  Tak kiedyś wyglądał Zenek Martyniuk. ZDJĘCIA lidera Akcentu z lat 90. [FOTO]

Wiemy, kto zagra Zenka Martyniuka w filmie „Zenek”. W postać discopolowej gwiazdy wcieli się aktor Krzysztof Czeczot, znany m.in. z „Brzyduli”, „Gotowi na wszystko. Exterminator”, „Porady na zdrady”, „Miasto 44”, „Dom zły” czy „Pitbull. Nowe porządki”. To właśnie on postanowił uchylić rąbka tajemnicy i pochwalił się pierwszym zdjęciem z planu.

Hej, hej! Kochani! Jak się bawicie!? My wracamy dziś z Ostródy. Jest 2004 rok. Polska weszła do Unii. Dziękujemy naszym fanom za wspaniały koncert. Pamiętacie ten dzień? — napisał Czeczot na Instagramie i opublikował zdjęcie ze swoją filmową rodziną.

W rolę Danuty Martyniuk wciela się Klara Bielawka. Daniela Martyniuka zagra zaś Olaf Marchwicki. W filmie „Zenek” zobaczymy także m.in. Jana Frycza, Jakuba Zająca i Agnieszkę Suchorę.

Kiedy premiera filmu o Zenku Martyniuku?

Kiedy film „Zenek” trafi do polskich kin? Dokładna data premiery nie jest na ten moment znana, ale wiadomo, że filmowa biografia Zenka Martyniuka ujrzy światło dzienne w 2020 roku.

Jak nieoficjalnie informuje portal Wirtualnemedia.pl, kinowa premiera filmu "Zenek" jest planowana na wstępnie 14 lutego 2020 roku. Produkcja pojawi się po raz pierwszy na antenie TVP najprawdopodobniej w okolicach Bożego Narodzenia 2020 roku.

RadioZET.pl/wirtualnemedia.pl/PK