Obserwuj w Google News

Festiwale i koncerty plenerowe wrócą latem 2021? Minister Adam Niedzielski odpowiada

2 min. czytania
28.04.2021 12:34

Czy letnie festiwale i koncerty odbędą się w tym roku w Polsce? W środę zorganizowano konferencję ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i premiera Mateusza Morawieckiego, którzy przedstawili plan luzowania obostrzeń. W trakcie spotkania z dziennikarzami padło pytanie o koncerty i imprezy plenerowe takie jak np. festiwale muzyczne. Minister zdrowia odpowiedział.

Festiwale
fot. shutterstock.com

Powrót koncertów i letnich festiwali w Polsce to jedno z największych marzeń fanów muzyki, którzy musieli zrezygnować z wielu wydarzeń kulturalnych przez pandemię koronawirusa. Wielkimi krokami zbliża się lato, a więc idealny czas na imprezy plenerowe. Czy w wakacje 2021 powrócą letnie festiwale?

W środę, 28 kwietnia odbyła się konferencja ministra zdrowia Adama Niedzielskiego i premiera Mateusza Morawieckiego, w której trakcie poznaliśmy szczegółowy harmonogram luzowania obostrzeń w Polsce. Poruszono m.in. temat powrotu imprez plenerowych.

Zobacz także:  Rząd ujawnił harmonogram luzowania obostrzeń. Duże zmiany po majówce

Festiwale i koncerty plenerowe wrócą latem 2021? Minister Adam Niedzielski odpowiada

Rząd zdecydował się na zmiany w obostrzeniach. W szczegółowym planie luzowania ograniczeń związanych z sytuacją epidemiologiczną pojawiła się także kwestia powrotu wydarzeń kulturalnych.

Jeden z dziennikarzy zapytał Adama Niedzielskiego o organizację dużych imprez plenerowych w Polsce, m.in. festiwali muzycznych. Minister zdrowia przedstawił stanowisko rządu.

Od 15 maja dopuszczamy możliwość organizacji wydarzeń kulturalnych na świeżym powietrzu, oczywiście z zachowaniem reżimu sanitarnego. Te imprezy muszą się wpisywać w wyznaczone przez nas ramy. Ale tutaj jeszcze zostawiamy sobie przestrzeń do podjęcia decyzji – cytuje słowa ministra Onet.

Zobacz także:  Kiedy zdejmiemy maseczki na powietrzu? Minister zdrowia podał datę

Czy to oznacza, że duże festiwale muzyczne odbędą się w wakacje 2021? Przypomnijmy, że Orange Warsaw Festival 2021 miał odbyć się 4-5 czerwca, ale organizatorzy po raz kolejny odwołali imprezę przez pandemię koronawirusa. Festiwal powróci jednak już w przyszłym roku – ujawniono datę Orange Warsaw Festival 2021.

Zobacz także:  Orange Warsaw Festival 2021 odwołany. Znamy nową datę imprezy i pierwszych artystów

RadioZET.pl/onet.pl