Obserwuj w Google News

Kwiat Jabłoni odwołuje występ na festiwalu w Opolu. Jest komentarz TVP

Piotr Krajewski
2 min. czytania
10.03.2020 10:30
Zareaguj Reakcja

Kwiat Jabłoni odwołuje swój występ na festiwalu w Opolu. Popularny duet, tworzony przez Katarzynę i Jacka Sienkiewiczów, poinformował, że rezygnuje z udziału w imprezie. Decyzja Kwiatu Jabłoni jest najprawdopodobniej związana z ustawą, na mocy której TVP otrzyma 2 miliardy złotych. Telewizja Polska skomentowała sprawę w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl.

Festiwal Opole 2020 Kwiat Jabłoni odwołuje występ jest komentarz TVP
fot. MIECZYSLAW WLODARSKI/REPORTER/East News

Festiwal Opole 2020: Kwiat Jabłoni odwołuje występ

Kwiat Jabłoni nie wystąpi na tegorocznym festiwalu w Opolu. Muzycy opublikowali specjalne oświadczenie, w którym poinformowali, że odwołują swój występ.

Musimy się z Wami podzielić pewną informacją, ponieważ nie chcemy, żeby nasze wewnętrzne zespołowe decyzje pozostawały jedynie cichym protestem. W związku z ostatnimi działaniami podjętymi przez władze na rzecz Telewizji Polskiej postanowiliśmy odwołać nasz występ na Festiwalu w Opolu oraz odmówić zagrania podczas innej muzycznej imprezy transmitowanej w TVP. Udział w tego typu wydarzeniach oraz promowanie siebie za pośrednictwem Telewizji Polskiej przestały być dla nas apolityczne — czytamy w komunikacie Kwiatu Jabłoni, który tworzy rodzeństwo Kasia Sienkiewicz i Jacek Sienkiewicz.

Wszystko na to wskazuje, że decyzja duetu jest związana z podpisaną przez Andrzeja Dudę ustawę, na mocy której Telewizja Polska otrzyma 2 miliardy złotych. W ciągu ostatnich tygodniu wielu polityków postulowało, aby te pieniądze przeznaczyć na onkologię.

Portal Wirtualnemedia.pl poprosił o komentarz w tej sprawie biuro prasowe TVP. Jak informuje serwis, Kwiat Jabłoni i stacja prowadzili rozmowy dotyczące występu duetu w trakcie koncertu alternatywnego podczas 57. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Telewizja Polska twierdzi, że nie doszło do porozumienia.

— Zespół Kwiat Jabłoni był brany pod uwagę jako uczestnik koncertu alternatywnego. Nie doszło jednak do porozumienia i rozmowy zostały zakończone w lutym — informuje biuro prasowe TVP w rozmowie z portalem.

Festiwal w Opolu 2020 odbędzie się w dniach 5-8 czerwca.

RadioZET.pl/wirtualnemedia.pl/PK