Obserwuj w Google News

Zenek Martyniuk pojedzie na Eurowizję? Radek Liszewski z zespołu Weekend komentuje

Piotr Krajewski
2 min. czytania
09.01.2020 12:26
Zareaguj Reakcja

Zenek Martyniuk reprezentantem Polski na Eurowizji? W związku z ogromną popularnością króla disco polo pojawiły się plotki o jego ewentualnym udziale w konkursie. Czy Zenek Martyniuk powinien w przyszłości jechać na Eurowizję? Jego szanse skomentował Radek Liszewski z zespołu Weekend.

Eurowizja Zenek Martyniuk reprezentantem Polski Radek Liszewski z zespołu Weekend komentuje
fot. Pawel Murzyn/East News

Eurowizja: Zenek Martyniuk reprezentantem Polski? Radek Liszewski z Weekend komentuje

Zenek Martyniuk pojedzie na Eurowizję jako reprezentant Polski? W ostatnich latach lider zespołu Akcent cieszy się wielką popularnością wśród polskich słuchaczy, a na jego koncerty przychodzą tłumy widzów. Nic więc dziwnego, że niektórzy fani chętnie zobaczyliby Zenka Martyniuka występującego w Konkursie Piosenki Eurowizji.

>> Tak kiedyś wyglądał Zenek Martyniuk. Lider Akcentu w latach 90. [FOTO]

Ewentualny udział Zenka Martyniuka w Eurowizji skomentował ostatnio Radek Liszewski z zespołu Weekend. W trakcie rozmowy z portalem Jastrząb Post został zapytany o to, czy artysta wykonujący muzykę disco polo mógłby wziąć udział w tym konkursie.

Jeżeli znalazłby się artysta, który byłby godny pojechać na Eurowizję, to jakie to ma znaczenie, jaką muzykę on wykonuje. Jeżeli ludzie chcieliby go słuchać i miałby szanse na Eurowizji, to ani nie powiem, że powinien, ani że nie powinien. To zależy od utworu, wykonawcy, jego charyzmy. Zenek Martyniuk w Polsce jest uwielbiany, ale jakby było na świecie? Nie wiem — powiedział Liszewski.

 

Eurowizja 2020: kto z Polski pojedzie na konkurs?

Eurowizja 2020 odbędzie się w Holandii już w maju. Kto z Polski pojedzie na konkurs? Telewizja Polska poinformowała, że  reprezentant Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2020 zostanie wyłoniony w specjalnej odsłonie programu „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”, która będzie emitowana od 2 do 23 lutego na antenie TVP2.

To mało prawdopodobne, aby Zenek Martyniuk zgłosił się do „Szansy na sukces” w roli uczestnika. Niewykluczone jednak, że gwiazdor disco polo zainteresuje się konkursem w przyszłości i pojawi się kiedyś na eurowizyjnej scenie.

RadioZET.pl/jastrzabpost.pl/PK