Obserwuj w Google News

Stany Zjednoczone wystąpią na Eurowizji? Plotki o udziale USA coraz głośniejsze

Piotr Krajewski
2 min. czytania
21.01.2020 16:51
Zareaguj Reakcja

Stany Zjednoczone wystąpią na Eurowizji? Coraz głośniej plotkuje się udziale USA w Konkursie Piosenki Eurowizji. Nie byłby to pierwszy raz, kiedy na Eurowizji pojawia się kraj spoza Europy.

Eurowizja Stany Zjednoczone wystąpią w konkursie plotki o udziale USA coraz głośniejsze
fot. AFP/EAST NEWS

Eurowizja: Stany Zjednoczone wystąpią w konkursie?

Eurowizja z udziałem Stanów Zjednoczonych? W zagranicznym mediach pojawiają się informacje, że USA mogłyby w przyszłości zadebiutować w Konkursie Piosenki Eurowizji.

>> Ktoś z nich zostanie reprezentantem Polski na Eurowizji 2020. Oto LISTA UCZESTNIKÓW "Szansy na sukces"

Temat udziału Amerykanów miał poruszyć na niedawnej konferencji w Holandii Jon Ola Sand, obecny producent wykonawczy konkursu z ramienia Europejskiej Unii Nadawców. Przyznał, że w imprezie występują już kraje spoza Europy (m.in. Australia i Izrael), więc nie wyklucza zaproszenia Stanów Zjednoczonych do udziału w Eurowizji w najbliższych latach. Wszystko zależy jednak od powodzenia amerykańskiej wersji konkursu, która jest w planach.

Producent nie zdradził jednak żadnej konkretnej daty. Dodał, że na pewno nie dojdzie do tego podczas jego kadencji. Po Konkursie Piosenki Eurowizji 2020 w Holandii jego obowiązki przejmie Martin Österdahl.

 

Dlaczego Australia występuje na Eurowizji?

Dlaczego Australia występuje na Eurowizji i Eurowizji Junior? Leżące poza Europą państwo bierze udział w Konkursie Piosenki Eurowizji i Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci od 2015 roku.

Od kilkudziesięciu lat impreza cieszy się tam wielką popularnością. Mimo dużej różnicy czasowej miliony Australijczyków traktuje ten europejski konkurs jak własną tradycję i każdego roku śledzi go z ogromnym zaciekawieniem. Występ w 2015 roku miał być nagrodą dla wszystkich australijskich fanów za wsparcie i zaangażowanie. Debiutancki udział państwa okazał się wielkim sukcesem, co skłoniło organizatorów do ponownego zaproszenia Australii do rywalizacji w imprezie. Od tamtej pory kraj pojawia się regularnie w stawce konkursowej. 

RadioZET.pl/wiwibloggs.com/PK