Obserwuj w Google News

Eurowizja Junior 2021. Pierwszy kraj przedstawił swojego reprezentanta

2 min. czytania
20.04.2021 11:36
Zareaguj Reakcja

Eurowizja Junior 2021 odbędzie się 28 listopada. Poznaliśmy pierwszego reprezentanta kraju, który powraca do konkursu. Kto powalczy o nagrodę w rywalizacji?

Eurowizja Junior
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Eurowizja Junior 2021 zbliża się wielkimi krokami. 19. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci zostanie rozegrany już 28 listopada 2021 roku. Organizatorami imprezy są - Europejska Unia Nadawców oraz francuski nadawca France Televisions. Obecnie dziewięć państw potwierdziło chęć udziału w rywalizacji. Gospodarzem tegorocznej edycji Eurowizji Junior jest Francja. 

Eurowizja Junior 2021: Pierwszy kraj przedstawił reprezentanta

W związku z pandemią koronawirusa w zeszłym roku Portugalia zrezygnowała z udziału w konkursie. Zdradzono jednak, że kraj powraca do rywalizacji i tym razem wyśle swojego reprezentanta do Francji. Jednak to nie koniec niespodzianek. Portugalia przedstawiła już wokalistę, który powalczy o zwycięstwo w konkursie.

Redakcja poleca

Na antenę tamtejszej telewizji po siedmiu latach nieobecności wrócił program The Voice Kids, który również w Polsce cieszy się ogromną popularnością. Niedawno widzowie show wybrali zwycięzcę show. Został nim Simao Oliviera, który będzie także reprezentantem Portugalii na Eurowizji Junior 2021. 13-latek jest pierwszym ogłoszonym uczestnikiem tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Eurowizja Junior 2021. Simao Oliviera - kim jest reprezentant Portugalii?

13-letni zwycięzca "The Voice Kids" pochodzi z miasta Arouca. Chłopak interesuje się śpiewaniem już od szóstego roku życia. Wówczas zaczął uczyć się wykonywania tradycyjnej muzyki fado. Portugalskie tradycje w muzyce to to, co Simao kocha w dźwiękach najbardziej. Młody artysta udziela się w młodzieżowym zespole ze swojej okolicy, a poza talentem wokalnym potrafi również grać na klarnecie.

Oglądaj

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/Eurowizja.org