Obserwuj w Google News

Eurowizja Junior 2021. Kto weźmie udział w eliminacjach w "Szansie na Sukces"?

2 min. czytania
02.09.2021 10:35
Zareaguj Reakcja

Eurowizja Junior 2021. Reprezentanta Polski w konkursie wyłonią specjalne odcinki "Szansy na Sukces". Poznaliśmy pierwszych uczestników rywalizacji.

Marek Sierocki
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER

Eurowizja Junior 2021 odbędzie się 19 grudnia w Paryżu, a hasłem przewodnim konkursu jest "Imagine". Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa do rywalizacji powróci Albania, Irlandia, Włochy, Portugalia i Macedonia Północna. Z kolei Białoruś ze względu na wykluczenie nadawcy publicznego z EBU, straciła możliwość brania udziału w konkursie.

Eurowizja Junior 2021. Kto zostanie reprezentantem Polski?

Do tegorocznego starcia talentów na Eurowizji Junior przygotowuje się również Polska. Reprezentant naszego kraju zmierzy się z piętnastoma innymi muzykami w walce o upragniony tytuł. Polski młody artysta, który pojedzie do Paryża, zostanie wyłoniony już po raz trzeci podczas odcinków specjalnych " Szansy na Sukces", które poprowadzi Marek Sierocki.

Redakcja poleca

Eurowizyjne odcinki zostaną wyemitowane 5., 12. oraz 19 września na antenie TVN2. Programy zostały już zarejestrowane w przeciwieństwie do wielkiego finału rywalizacji. Zwycięzcę poznamy 26 września podczas "Szansy na Sukces" nadawanej na żywo. Wpływ na wyniki rywalizacji będą miały zarówno oceny jury jak i głosowanie widzów.

Eurowizja Junior 2021.  Znamy nazwiska pierwszych kandydatów

O możliwość reprezentowania Polski na Eurowizji Junior 2021 powalczy dwudziestu jeden kandydatów. Troje z nich zobaczymy w finale, ale tylko jeden pojedzie do Paryża. Poznaliśmy już pierwsze nazwiska młodych wokalistów, których zobaczymy w specjalnych odcinkach "Szansy".

Uczestnicy polskich talent show, którzy zostali gwiazdami po programie [ZDJĘCIA]

Jak podaje portal Eurowizja.org, w rywalizacji będzie uczestniczyć Maria Chwastek, Gabriela Frątczak, Zuzanna Gajor, Krystian Gizicki znany z programu "The Voice Kids", Emilia Głodek, Mikołaj Jabłoński - finalista "The Voice Kids", który rozwijał umiejętności pod okiem Tomsona i Barona, Tatiana Kopala, która znalazła się w pierwszej trójce finalistów "The Voice Kids" - jej trenerką była Cleo, Paulina Ładosz, Gabriela Marszal, Lena Mrówczyńska, Laura Rumpel, Miłosz Skierski, Grześ Stachera, znany z The Voice Kids, Marysia Stachera oraz Patrycja Wsół.

To jednak nie wszystkie nazwiska osób, które pojawią się w specjalnych odcinkach "Szansy na sukces". Podobno w rywalizacji pojawiła się również Sara Egwu-James, zdecydowana faworytka tegorocznych eliminacji.

Zobacz też: Światowe gwiazdy muzyki, które mają polskie korzenie. Nie brakuje wielkich nazwisk [ZDJĘCIA] 

RadioZET.pl/Eurowizja.org