Obserwuj w Google News

Eurowizja Junior 2020 oficjalnie w Polsce. Historyczny sukces TVP

Piotr Krajewski
2 min. czytania
05.03.2020 10:49
Zareaguj Reakcja

Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w Polsce. Europejska Unia Nadawców oficjalnie poinformowała, że konkurs ponownie zostanie zorganizowany w naszym państwie. To pierwszy raz w historii, kiedy ten sam kraj będzie gospodarzem Eurowizji Junior drugi rok z rzędu.

Eurowizja Junior 2020 w Polsce kiedy i gdzie się odbędzie
fot. Youtube screen

Eurowizja Junior 2020 w Polsce. Kiedy i gdzie się odbędzie?

Eurowizja Junior 2020 oficjalnie w Polsce. Telewizja Polska ponownie zorganizuje Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci — po raz pierwszy w historii impreza odbędzie się w jednym kraju dwa lata z rzędu.

Organizacja Eurowizji Junior 2020 w Polsce została potwierdzona krótkim nagraniem, które organizatorzy opublikowali w serwisie YouTube.

Kiedy i gdzie odbędzie się Eurowizja Junior 2020 w Polsce? Na ten moment nie wiadomo, ale impreza zostanie zorganizowana najprawdopodobniej w listopadzie. Informacje o dokładnej dacie oraz miejscu Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2020 zostaną podane w późniejszym terminie.

Od dłuższego czasu spekuluje się, że miastem gospodarzem Eurowizji dla Dzieci zostanie Kraków, ale nie zostało to jeszcze potwierdzone.

 

Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019 w Gliwicach

Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019 w Gliwicach. Polska zwyciężyła w konkursie z piosenką „Superhero”, którą Wiktoria Gabor zaprezentowała w dwóch językach: polskim i angielskim. Choć w głosowaniu jury nasza reprezentantka zajęła 2. miejsce, to widzowie i internauci zdecydowali, że Polska znalazła się na 1. miejscu. Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019 z 278 punktami na koncie.

Wygrana Viki Gabor to drugie zwycięstwo Polski z rzędu na Eurowizji Junior. Czegoś takiego nie dokonał wcześniej żaden inny kraj. Przypomnijmy, że w 2018 roku konkurs wygrała Roksana Węgiel z piosenką „Anyone I Want to Be”. We wcześniejszych latach nasz kraj nigdy nie wygrał tej imprezy.

RadioZET.pl/PK