Obserwuj w Google News

Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w Krakowie? Ujawniono nowe informacje

Piotr Krajewski
2 min. czytania
25.02.2020 11:45
Zareaguj Reakcja

Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w Krakowie — informuje nieoficjalnie Wyborcza. Jak podaje gazeta, prezes TVP Jacek Kurski jest już podobno po rozmowach z prezydentem miasta Jackiem Majchrowskim.

Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w Krakowie ujawniono nowe informacje
fot. Alexey Vitvitsky/SPUTNIK Russia/East News

Eurowizja Junior 2020 odbędzie się w Krakowie?

Eurowizja Junior 2020 zostanie zorganizowana w Krakowie? Gazeta Wyborcza nieoficjalnie informuje, że prezydent miasta Jacek Majchrowski rozmawiał już w tej sprawie z Jackiem Kurskim, prezesem Telewizji Polskiej.

Rzeczywiście doszło do rozmowy prezesa TVP z prezydentem Jackiem Majchrowskim i wszystko wskazuje na to, że w listopadzie 2020 TVP ponownie będzie organizatorem Eurowizji Junior — powiedział Wyborczej pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. kultury Rafał Piaskowski.

Pełnomocnik poinformował również, że władze Tauron Areny zarezerwowały odpowiednie terminy pod kątem organizacji Eurowizji Junior 2020 w Krakowie.

W najbliższych dniach dojdzie do spotkania producenckiego, aby określić szczegóły. W ślad za tym spotkaniem miasto przystąpi do negocjacji z organizatorem, aby określić możliwe formy współpracy — zdradził Wyborczej Rafał Piaskowski.

Jacek Kurski o Eurowizji Junior 2020 w Polsce

W trakcie sobotniego  finału „The Voice Kids 3” Jacek Kurski ujawnił nowe informacje w sprawie ewentualnej organizacji Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2020 w Polsce.

Jacek Kurski zasegurował, iż TVP jest już w trakcie zaawansowanych rozmów z Europejską Unią Nadawców w tej sprawie.

Czy chcecie, żeby Polska raz jeszcze była organizatorem Eurowizji Junior? W takim razie ja się biorę do roboty, a Wy słuchajcie komunikatów Telewizji Polskiej w ciągu najbliższych paru dni — zdradził Kurski i dodał, że rozmowy „zaszły bardzo daleko”.

Przypomnijmy, że gospodarzem Eurowizji Junior 2019 były Gliwice. Konkurs wygrała polska reprezentantka Polski — Viki Gabor. Jej wygrana to drugie zwycięstwo Polski z rzędu na Eurowizji Junior. Czegoś takiego nie dokonał wcześniej żaden inny kraj. Rok wcześniej w imprezie zwyciężyła  Roksana Węgiel.

 

RadioZET.p/wyborcza.pl/PK