Obserwuj w Google News

Eurowizja Junior 2019: kto stworzył piosenkę Viki Gabor? Wśród autorów m.in. Lanberry

Piotr Krajewski
2 min. czytania
27.11.2019 11:15
Zareaguj Reakcja

Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019 z piosenką „Superhero”. Okazuje się, że zwycięski utwór reprezentantki Polski został stworzony przez wyjątkowe trio. Autorką „Superhero” Viki Gabor jest m.in. polska piosenkarka Lanberry.

Eurowizja Junior 2019 Viki Gabor kto stworzył piosenkę Superhero to znana polska piosenkarka
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Superhero: kto stworzył piosenkę Viki Gabor, która wygrała Eurowizję Junior 2019?

Viki Gabor wygrała Eurowizję Junior 2019 w Gliwicach dzięki piosence „Superhero”. Polska zwyciężyła w konkursie w wielkim stylu, pokonując drugi w tabeli Kazachstan aż o 51 punktów. To pierwszy raz w historii, kiedy jeden kraj wygrał tę imprezę drugi rok z rzędu.

Piosenka Viki Gabor została napisana przez wyjątkowe trio — Patryk Kumór, Dominic Buczkowski-Wojtaszek i Małgorzata Uściłowska, czyli słynna piosenkarka Lanberry. Dominic i Patryk zajęli się także produkcją polskiego utworu na Eurowizję Junior 2019.

Co ciekawe, to nie pierwszy raz, kiedy Patryk Kumór i Lanberry zaangażowali się w stworzenie polskiej piosenki na Eurowizję dla Dzieci. Muzycy napisali także tekst do przeboju „Anyone I Want To Be”, z którym Roksana Węgiel wygrała Eurowizję Junior 2018 w Mińsku. To wielki sukces polskich songwriterów. Już dwa utwory ich autorstwa wygrały Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Lanberry na Eurowizji 2020?

Lanberry to nie tylko uznana w branży autorka piosenek, ale także piosenkarka z kilkoma już hitami na koncie. Jej przeboje „Piątek”, „Nie ma mnie”, „Gotowi na wszystko” czy „Ostatni most” cieszyły się dużym zainteresowaniem polskich słuchaczy.

Nic więc dziwnego, że internauci coraz chętniej widzą Lanberry jako reprezentantkę Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji. Co ciekawe, wokalistka brała już kiedyś udział w polskich preselekcjach w 2017 roku, ale nie udało jej się wygrać.

Czy Lanberry będzie reprezentantką Polski na Eurowizji 2020 w Holandii? Przekonamy się o tym już wkrótce. W przeszłości artystka bardzo pochlebnie wypowiadała się na temat Eurowizji, m.in. w rozmowie z portalem Plejada.

Oglądam ten konkurs od dziecka i widzę wszelkie zmiany muzyczne, więc fajnie byłoby odczarować Eurowizję w oczach tych, którzy traktują ją jako "paździerzowy festiwal kiczu". Z jednej strony bardzo chciałabym wystąpić, ale z drugiej strony chcę poczekać na odpowiedni moment, kiedy poczuję, że jestem wystarczająco zdeterminowana. Nie lubię wyścigów — powiedziała wokalistka w wywiadzie dla Plejady.

Lanberry ma już doświadczenie w tworzeniu zwycięskich eurowizyjnych utworów. Kto wie, być może stworzy niedługo piosenkę dla siebie, z którą wygra dorosłą Eurowizję? Czas pokaże.

 

RadioZET.pl/mat.prasowe,plejada.pl/PK