Obserwuj w Google News

Eurowizja Junior 2019: Edyta Górniak o wyborze Viki Gabor na reprezentantkę Polski. Ma jedno "ale"

Piotr Krajewski
2 min. czytania
29.10.2019 13:45
Zareaguj Reakcja

Viki Gabor wystąpi na Eurowizji Junior 2019 w barwach Polski. W wywiadzie dla Jastrząb Post Edyta Górniak, najsłynniejsza polska reprezentantka w historii Eurowizji, wypowiedziała się na temat Viki Gabor i zdradziła, co sądzi o jej piosence „Superhero”.

Eurowizja Junior 2019 Edyta Górniak o wyborze Viki Gabor na reprezentantkę Polski ma jedno ale
fot. Instagram (Edyta Górniak) / Youtube screen

Edyta Górniak o wyborze Viki Gabor na reprezentantkę Polski na Eurowizji Junior 2019

„Superhero” Viki Gabor to piosenka, która będzie reprezentować Polskę na Eurowizji Junior 2019 w Gliwicach.

Co na jej temat sądzi Edyta Górniak, najsłynniejsza polska reprezentantka w Konkursie Piosenki Eurowizji? Okazuje się, że autorka przeboju „To nie ja” zachwyca się niesamowitym talentem Wiktorii Gabor, ale nie jest jednak przekonana do utworu „Superhero”. Odniosła się do tego w rozmowie z Jastrząb Post.

>> Edyta Górniak na Eurowizji 1994. Oto najlepszy występ Polski w historii konkursu [WIDEO]

Niezwykły talent. Absolutnie niezwykły. Utwór mi się podoba, chociaż ja wybrałabym dla niej inny, gdyby to był mój wybór. Natomiast jeśli ona jest zgodna z tym utworem, to znaczy, że go absolutnie dobrze zaprezentuje. Kolejne wspaniałe dziecko na naszej scenie — stwierdziła w wywiadzie dla Jastrząb Post reprezentantka Polski na Eurowizji 1994.

Edyta Górniak nie zdecydowała się jednak zdradzić, w jakiej piosence widziałaby Viki Gabor na Eurowizji Junior 2019: „Gdyby był czas, to puściłabym przykłady inspiracji utworu, który mogłaby wykonać Viki. Trzeba pamiętać, że to nowe pokolenie, to jest też inna wrażliwość muzyczna i trzeba im pozwolić na przyjmowanie kolejnego etapu rozwoju, który jest im najbardziej bliski”.

>>  Wiktoria Gabor - kim jest Viki Gabor, reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2019? [WIEK, INSTAGRAM]

Kiedy odbędzie się Eurowizja Junior 2019 w Gliwicach? [DATA KONKURSU]

Eurowizja Junior 2019 odbędzie się 24 listopada 2019 roku w Arenie Gliwice. Informacja o wyborze miasta-gospodarza została potwierdzona na oficjalnej konferencji TVP w marcu.

To pierwszy raz, kiedy Polska będzie organizatorem Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Tuż po zwycięstwie Roksany Węgiel, Telewizja Polska zgłosiła swoją kandydaturę na gospodarza kolejnej imprezy. Europejska Unia Nadawców przyjęła aplikację Polski.

RadioZET.pl/jastrzabpost.pl/PK