Obserwuj w Google News

Eurowizja 2023: TVP ujawniła szczegóły preselekcji. Polskę będzie reprezentował Zenek Martyniuk?

2 min. czytania
26.09.2022 10:34
Zareaguj Reakcja

Eurowizja 2023. Telewizja Polska ogłosiła szczegóły preselekcji do konkursu. Komentujący spekulują, kto powinien reprezentować nasz kraj w Wielkiej Brytanii.

Zenon Martyniuk
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Eurowizja 2023 odbędzie się w maju w Wielkiej Brytanii. 67. edycja konkursu budzi spore kontrowersje. Europejska Unia Nadawców zdecydowała, że mimo wygranej Ukrainy w poprzedniej rywalizacji, koncerty finałowe nie odbędą się u naszych sąsiadów ze względu na trwającą tam wojnę. Mimo to przyszłoroczna Eurowizja będzie zawierała elementy kultury ukraińskiej, a prowadzić konkurs będą tamtejsi konferansjerzy. Kraj dzięki wygranej Kalush Orchestry ma także zapewnione miejsce w finale rywalizacji.

Eurowizja 2023. TVP o szczegółach preselekcji

Aktualnie chęć udziału w Eurowizji 2023 zgłosiły 33 kraje. Wśród nich znalazła się Polska, która wybierze swojego reprezentanta w preselekcjach.

Redakcja poleca

Telewizja Polska otworzyła właśnie możliwość zgłaszania do konkursu. Z muzyków, którzy złożą swoją chęć wzięcia udziału w Eurowizji, TVP wybierze 10 kandydatów. Koncert eliminacyjny ma odbyć se 26 lutego 2023 roku, a swoje kandydatury artyści mogą zgłaszać do 15 stycznia.

Eurowizja 2023: Zenek Martyniuk reprezentantem Polski?

Po ogłoszeniu pierwszych szczegółów dotyczących polskich preselekcji do konkursu pojawiły się spekulacje na temat reprezentantów, którzy powinni powalczyć o pierwsze miejsce w rywalizacji. Wielu komentujących typuje gwiazdy disco polo.

Spore grono eurowizyjnych fanów proponuje w komentarzach w sieci, aby na Eurowizję 2023 jako reprezentant Polski pojechał Zenek Martyniuk lub Marcin Miller. Trudno powiedzieć, które z tych głosów to tylko ironiczne sugestie, a które faktycznie odzwierciedlają nastroje Polaków przed konkursem.

Jak przypomina serwis Interia, Zenon Martyniuk na początku 2022 roku przyznał, że mimo ogromnego doświadczenia czułby wielki stres przed występem dla publiczności podczas Eurowizji. Sugerował, że to miejsce dla młodszych od niego artystów.

Z kolei o chęci wzięcia udziału w polskich preselekcjach do Eurowizji przez Maję Hyży mówił jej menadżer. Wokalistka próbowała już swoich sił w eliminacjach do konkursu w 2018 roku. Jak donosi eurowizja.org, eurowizyjne utwory chcą zaprezentować także Siostry Szczepańskie oraz Marie.

RadioZET.pl/eurowizja.org/Interia