Obserwuj w Google News

Eurowizja 2022. Ukraiński komentator prowadził relację ze schronu bombowego [FOTO]

2 min. czytania
11.05.2022 11:43
Zareaguj Reakcja

Eurowizja 2022 trwa. Za nami pierwszy półfinał rywalizacji, którą dla mieszkańców Ukrainy zrelacjonował tamtejszy komentator. Prosto ze schronu bombowego.

Ukraiński komentator w schronie
fot. suspilne.eurovision/Instagram

Eurowizja 2022 ruszyła pełną parą. Poznaliśmy już pierwsze 10 państw, które awansowały do wielkiego finału 66. Konkursu Piosenki Eurowizji w Turynie. Wśród nich znalazła się Ukraina.

Zobacz:  Eurowizja 2022: drugi półfinał z Polską. RELACJA na żywo i WYNIKI [CZWARTEK, 12.05]

Eurowizja 2022. Ukraina awansowała do finału rywalizacji

Szwajcaria, Armenia, Islandia, Litwa, Portugalia, Norwegia, Grecja, Ukraina, Mołdawia i Holandia powalczą o zwycięstwo w Eurowizji 2022. Czy do rywalizacji dołączy Polska? Dowiemy się tego już wieczorem 12 maja, kiedy to odbędzie się drugi półfinał konkursu, w którym wystąpi Krystian Ochman.

Redakcja poleca

Tegoroczna edycja imprezy przyniosła wiele pytań i wątpliwości. Organizatorzy zdecydowali, że ze względu na trwającą wojnę w Ukrainie, Rosja nie będzie mogła wystawić w rywalizacji swojego reprezentanta. Fani imprezy natomiast zastanawiali się, czy w zaistniałych okolicznościach święto muzyki w ogóle powinno się odbyć.

Eurowizja 2022. Ukraiński komentator prowadził relację ze schronu bombowego

Jak się okazuje, Ukraińcy po raz kolejny wykazali się niesamowitą siłą i determinacją. Mimo wojny Timur Miroshnichenko relacjonował wydarzenie prosto ze schronu bombowego.

Ukraiński komentator od lat związany z konkursem, chciał mimo trwającej tragedii swoich rodaków, wziąć udział w międzynarodowym święcie muzyki i skomentować je dla mieszkańców państwa pogrążonego w wojnie. Zdjęcie z nietypowego stanowiska pracy Miroshnichenki zalało sieć.

Ukrainę podczas Eurowizji 2022 reprezentuje Kalush Orchestra z utworem "Stefania". Muzycy łączą ukraińską muzykę ludową z hip-hopem. Po wystepie na eurowizyjnej scenie członek formacji Ołeh Psiuk podziękował wszystkim za wspieranie Ukrainy w tym trudnym dla kraju czasie.