Obserwuj w Google News

Eurowizja 2022: The Rasmus wystąpi w konkursie? Słynny zespół chce reprezentować ten kraj

Piotr Krajewski
1 min. czytania
12.01.2022 13:13
Zareaguj Reakcja

The Rasmus wystąpi na Eurowizji 2022? Słynny zespół rockowy, który podbił listy przebojów hitem "In The Shadows", chce reprezentować Finlandię w konkursie w Turynie. Grupa weźmie udział w fińskich eliminacjach Uuden Musiikin Kilpailu 2022.

The Rasmus
fot. mat. prasowe / Magic Records

Eurowizja 2022 z wielką gwiazdą? Zespół The Rasmus weźmie udział w preselekcjach do konkursu w Turynie. Popularna również w Polsce grupa chce reprezentować w tym roku Finlandię.

Redakcja poleca

Eurowizja 2022: The Rasmus wystąpi w konkursie? Zespół chce reprezentować Finlandię

The Rasmus będzie jednym z uczestników fińskich eliminacji pod nazwą Uuden Musiikin Kilpailu 2022. Rockowy zespół zaprezentuje w preselekcjach utwór "Jezebel", którego premiera odbędzie się już w poniedziałek, 17 stycznia.

Finał eliminacji w Finlandii zaplanowano na 26 lutego. Oprócz The Rasmus w rywalizacji weźmie udział jeszcze sześciu innych artystów.

The Rasmus powstał w 1994 roku. Rockowy zespół wydał dotąd dziewięć płyt, ale największą popularność przyniósł mu album "Dead Letters", który odniósł ogromny sukces poza Finlandią. W samej Polsce krążek sprzedał się w ponad 20 tysiącach egzemplarzy, a promujący go singiel "In The Shadows" był przebojem w wielu krajach. Grupa wielokrotnie występowała w naszym kraju.

Eurowizja 2022: kiedy i gdzie się odbędzie konkurs? [DATA, MIEJSCE]

Eurowizja 2022 odbędzie się w dniach 10-14 maja w PalaOlimipico w Turynie.

We Włoszech zobaczymy występy reprezentantów z 41 krajów. W porównaniu z zeszłym rokiem liczba krajów biorących udział wzrosła o dwa państwa – do konkursu powracają Armenia i Czarnogóra. Nie zobaczymy jednak żadnych debiutantów.

Michał Szpak Edyta Górniak Cleo
24 Zobacz galerię
fot. AP/East News, Zenon Zyburtowicz/East News, SPUTNIK/EAST NEWS

RadioZET.pl/eurowizja.org