Obserwuj w Google News

Eurowizja 2022: TVP zmienia sposób wyboru reprezentanta Polski? Tego nikt się nie spodziewał

Piotr Krajewski
2 min. czytania
13.01.2022 10:47
Zareaguj Reakcja

Telewizja Polska zmienia zasady wyboru reprezentanta Polski na Eurowizję 2022? Do internetu trafiły zaskakujące informacje. Jak informuje Jastrząb Post, TVP ma zorganizować publiczne preselekcje, w których zmierzy się 10 kandydatów. Kto może pojechać z Polski na Eurowizję 2022?

Jacek Kurski
fot. VIPHOTO/East News

Eurowizja 2022 już w maju. Telewizja Polska miała ogłosić reprezentanta Polski do 2 stycznia, ale ostatecznie termin został zmieniony na 15 stycznia. Czy wtedy poznamy nazwisko polskiego artysty, który został wybrany przez wewnętrzną komisję TVP?

Z najnowszych informacji podanych przez Jastrząb Post wynika, że może dojść jednak do sporych zmian. Jak informuje portal, TVP rzekomo zmienia sposób wyboru reprezentanta Polski na Eurowizję 2022 i planuje jednak zorganizować publiczne preselekcje.

Redakcja poleca

Eurowizja 2022: TVP zmienia sposób wyboru reprezentanta Polski i zorganizuje publiczne preselekcje?

Reprezentant Polski na Eurowizję 2022 zostanie wyłoniony w publicznych preselekcjach? Taką informację przekazał w środę wieczorem Jastrząb Post.

Portal miał dotrzeć do planów Telewizji Polskiej i ujawnił kilka nazwisk kandydatów, którzy rzekomo pojawią się w eliminacjach. Polskie preselekcje do Eurowizji 2022 miałyby odbyć się już w lutym.

TVP w połowie lutego szykuje koncert preselekcyjny z udziałem 10 kandydatów. Wśród nich nie zabraknie faworytów internautów: Krystiana Ochmana, Ani Byrcyn i Darii Marx – informuje Jastrząb Post.

Jak podaje portal, o wyborze reprezentanta Polski zadecydują podobno zarówno jurorzy, jak i widzowie. Źródło Jastrząb Post informuje, że w komisji jurorskiej miałyby znaleźć się osoby związane z polskim rynkiem muzycznym.

Telewizja Polska na ten moment nie skomentowała doniesień o publicznych preselekcjach. Niewykluczone, że szczegóły poznamy w sobotę, 15 stycznia, kiedy TVP miała ujawnić nazwisko reprezentanta.

Przypomnijmy, że od kilku tygodni internet żyje spekulacjami na temat potencjalnych kandydatów zainteresowanych reprezentowaniem Polski na Eurowizji 2022. Wśród nich pojawiają się m.in. Krystian Ochman, Daria Marcinkowska czy Kuba Szmajkowski.

Michał Szpak Edyta Górniak Cleo
24 Zobacz galerię
fot. AP/East News, Zenon Zyburtowicz/East News, SPUTNIK/EAST NEWS

Eurowizja 2022: kiedy i gdzie się odbędzie konkurs? [DATA, MIEJSCE]

Eurowizja 2022 odbędzie się w dniach 10-14 maja w PalaOlimipico w Turynie.

We Włoszech zobaczymy występy reprezentantów z 41 krajów. W porównaniu z zeszłym rokiem liczba krajów biorących udział wzrosła o dwa państwa – do konkursu powracają Armenia i Czarnogóra. Nie zobaczymy jednak żadnych debiutantów.

RadioZET.pl/Jastrząb Post