Obserwuj w Google News

Eurowizja 2022: Skandal na turkusowym dywanie. Reprezentantka Macedonii się wycofa? "Złamała prawo"

2 min. czytania
09.05.2022 11:13
Zareaguj Reakcja

Eurowizja 2022 już za chwilę. Konkurs wywołuje wielkie emocje. Podczas ceremonii otwarcia doszło do skandalu. Uczestnictwo w rywalizacji reprezentantki Macedonii Północnej stoi pod znakiem zapytania.

Andrea
fot. Eurovision Song Contest/YouTube

Eurowizja 2022 zbliża się wielkimi krokami. Ceremonia otwarcia konkursu jak co roku przyniosła ogrom emocji. Wydarzenie odbyło się w Pałacu Królewskim w Venaria Reale pod Turynem. Na miejscu pojawił się także Krystian Ochman w towarzystwie swoich tancerek.

Zobacz:  Eurowizja 2022: pierwszy półfinał. RELACJA na żywo i WYNIKI live [WTOREK, 10.05]

Eurowizja 2022: Konkurs bez reprezentantki Macedonii?

Kobiety zaskoczyły swoimi stylizacjami, ponieważ zasłoniły twarze przezroczystym materiałem. To nawiązanie do ich przebrań, które zaprezentują podczas występu. Jednak lekko ekscentryczny wybór garderoby towarzyszek Ochmana to nic w porównaniu z emocjami, jakich dostarczyła podczas imprezy reprezentantka Macedonii Północnej.

Redakcja poleca

Andrea podczas pozowania na eurowizyjnej ściance wyrzuciła flagę swojego kraju. Artystka nie chciała, żeby przedmiot przeszkadzał jej na zdjęciach. Rodacy wokalistki oraz nadawca MRT wyrazili oburzenie takim zachowaniem. Niektórzy odebrali gest jako brak szacunku do symboli narodowych.

QUIZ: 10 słynnych przebojów z Eurowizji. Jak dobrze je znasz? 

Jak cytuje nadawcę MRT portal eurowizja.org:

MRT potępia ruch reprezentantki Macedonii, która rzuciła flagę na ziemię podczas sesji zdjęciowej w Turynie. Publiczny nadawca w żaden sposób nie stoi za skandalicznym zachowaniem naszej przedstawicielki, która tym gestem okazała brak szacunku do flagi narodowej i złamała prawo. MRT oczekuje wystosowania przez Andreę oficjalnych przeprosin do obywateli Macedonii Północnej. Jednocześnie nadawca zastanawia się nad możliwością wycofania reprezentantki z Eurowizji 2022 i podejmie odpowiednie środki, by ukarać osoby odpowiedzialne z ramienia delegacji za ten skandal.

Eurowizja 2022. Andrea przeprasza za incydent na ceremonii

Andrea po zakończeniu ceremonii przeprosiła za zaistniałą sytuację. Wokalistka tłumaczy, że chciała oddać flagę członkom delegacji, jednak ci oddalili się od niej na spory dystans.

MRT, póki co nie zadecydował, co dalej z udziałem Andrei w Eurowizji 2022.

RadioZET.pl/Eurowizja.org