Obserwuj w Google News

Konstrakta z najdziwniejszą piosenką w historii Eurowizji szokuje. Kim jest reprezentantka Serbii?

2 min. czytania
14.05.2022 12:00
Zareaguj Reakcja

Serbię podczas Eurowizji 2022 reprezentuje Konstrakta, czyli Ana Duric. Artystka zaprezentuje na scenie w Turynie utwór "In Corpore Sano", który jest nazywany jednym z najdziwniejszych w historii konkursu. Kim jest Konstrakta i o czym opowiada utwór Serbii na Eurowizji 2022?

Konstrakta
fot. eurovision.tv/mat.prasowe

Eurowizja 2022. Serbia i piosenka "In Corpore Sano". Kim jest Konstrakta, wokalistka, która będzie reprezentowała kraj w konkursie? To właśnie kawałek Any Duric budzi ogromne emocje i szokuje słuchaczy. Kraj wystąpi w finale.

Zobacz:  Eurowizja 2022: finał z Polską. RELACJA na żywo i WYNIKI live [SOBOTA, 14.05]

Redakcja poleca

Serbia - Eurowizja 2022: Konstrakta. Kim jest Ana Duric? [WIEK, INSTAGRAM]

Konstrakta, a tak naprawdę Ana Duric to serbska piosenkarka urodzona 12 października 1978 roku w Belgradzie. Kobieta z wykształcenia jest architektką. W 2002 roku trafiła do zespołu Mistakemistake, po jego rozpadzie wraz z kilkoma innymi jego członkami założyła formację Zemlja gruva, która otwierała koncert Amy Winehouse w 2011 roku.

Redakcja poleca

W 2019 roku artystka rozpoczęła karierę solową. W czerwcu tego samego roku opublikowała pierwszy solowy utwór "Zvake". W 2022 roku wygrała serbskie eliminacje do Konkursu Piosenki Eurowizji z utworem "In corpore sano".

Wokalistka ma w tej chwili 44 lata. Jej profil na Instagramie śledzi aż 91,4 tysiąca osób. Artystka skupia się na nim na promowaniu swojej muzyki oraz publikacji ciekawych, często kontrowersyjnych grafik.

Eurowizja 2022: Serbia i piosenka "In corpore sano". O czym jest utwór z konkursu?

Artystka interesuje się współczesnymi zjawiskami społecznymi i emocjonalnymi. Jej utwór "In corpore sano" został przez niektórych zinterpretowany jako krytyka serbskiego systemu opieki zdrowotnej i satyra odnosząca się do nieosiągalnych standardów piękna.

Oglądaj

Ana jest twórczynią koncepcji każdego teledysku, który wydaje, a oprócz tworzenia muzyki, jest również wszechstronnie utalentowaną artystką, bizneswoman oraz architektką.

Redakcja poleca