Obserwuj w Google News

Eurowizja 2021 na pewno się odbędzie. W Holandii budują już scenę [FOTO]

2 min. czytania
14.04.2021 14:32
Zareaguj Reakcja

Eurowizja 2021 na pewno się odbędzie. Choć wielu fanów obawiało się, że konkurs po raz kolejny zostanie odwołany przez pandemię koronawirusa, organizatorzy robią wszystko, aby impreza odbyła się zgodnie z planem w Holandii. W Rotterdamie rozpoczęły się już prace nad budową sceny.

Eurowizja
fot. AP/EAST NEWS

Eurowizja 2021 coraz bliżej. Mimo że trwa pandemia koronawirusa, organizatorzy poinformowali, że nie odwołają konkursu, tak jak było to w zeszłym roku. Co więcej, liczą, że do Holandii przyjadą delegacje ze wszystkimi delegacjami, a na trybunach areny zasiądzie publiczność. Wszystko jednak zależy od sytuacji epidemiologicznej w Europie.

Potwierdzeniem organizacji Eurowizji 2021 jest rozpoczęcie prac nad budową sceny w Rotterdamie. Do budynku Ahoy Areny wjechał już specjalistyczny sprzęt, pojawili się też pracownicy odpowiedzialni za projekt. Poniżej możecie zobaczyć pierwsze zdjęcia.

Zobacz także:  Eurowizja 2021: Polska bez szans? Piosenka Brzozowskiego najmniej lubianym utworem konkursu

Eurowizja 2021 na pewno się odbędzie. W Holandii budują już scenę [FOTO]

Eurowizja 2021 odbędzie się, ale z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa. Organizatorzy mają nadzieję, że do Holandii przyjadą wszyscy tegoroczni reprezentanci.

Kilka dni temu rozpoczęły się prace nad sceną Konkursu Piosenki Eurowizji 2021, która będzie zlokalizowana w Rotterdam Ahoy Arena. Organizatorzy i dziennikarze pochwalili się pierwszymi zdjęciami z wnętrza budynku.

Europejska Unia Nadawców przygotowała kilka wariantów organizacji Eurowizji 2021 na wypadek niepewnej i pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej w Europie, a zwłaszcza w Holandii. Do konkursu pozostało jeszcze kilka tygodni, ale na ten moment organizatorzy planują, że wszystkie konkursowe występy zostaną zaprezentowane na żywo w Rotterdamie. Jeśli dany reprezentant nie będzie mógł pojawić się w Holandii lub konkurs przyjmie formę zdalną, wykorzystany zostanie zapasowy występ (tzw. Live-on-tape). Przypomnijmy, że do 26 marca wszystkie kraje, w tym również Polska, musiały nagrać występy swoich reprezentantów.

Organizatorzy planują zorganizować Eurowizję 2021 w taki sposób, aby jak najbardziej przypominała edycje imprezy sprzed pandemii. Oczywiście nie jest do końca możliwe ze względów bezpieczeństwa. Zanim reprezentanci, delegacje, dziennikarze i personel wejdą do budynku areny, będą musieli zawsze przejść test na obecność koronawirusa w specjalnie przygotowanym do tego miejscu.

Co ciekawe, rząd Holandii wyraził zgodę, aby Eurowizja 2021 odbyła się z publiczności. Na ten moment organizatorzy mają zgodę, żeby w półfinałach i finale konkursu wzięło udział do 3,5 tysiąca widzów.

Zobacz także:  Plagiat na Eurowizji 2021? Ten kraj został oskarżony o skopiowanie hitu Lady Gagi [WIDEO]

Eurowizja 2021: kiedy i gdzie odbędzie się konkurs, kiedy wystąpi Polska?

Eurowizja 2021 odbędzie się w dniach 18-22 maja 2021 roku w Rotterdamie.  Rafał Brzozowski wystąpi w drugim półfinale konkursu, który zaplanowano na 20 maja. O awans do finału Polska powalczy z 16 państwami, m.in. Czechami, Bułgarią, Islandią, Finlandią czy Szwajcarią.

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

Redakcja poleca