Obserwuj w Google News

Eurowizja 2020: tak wyglądałby występ Polski? Alicja Szemplińska o szczegółach [WIDEO]

Piotr Krajewski
2 min. czytania
14.05.2020 10:15
Zareaguj Reakcja

Alicja Szemplińska miała wystąpić na Eurowizji 2020 z piosenką „Empires”. Reprezentantka Polski wzięłaby udział w drugim półfinale, który był zaplanowany na 14 maja. Jak wyglądałby występ Polski na Eurowizji 2020? Alicja Szemplińska zdradziła szczegóły w najnowszym wywiadzie.

Eurowizja 2020 tak wyglądałby występ Polski Alicja Szemplińska o szczegółach wideo
fot. Youtube screen

Alicja Szemplińska miała reprezentować Polskę na Eurowizji 2020, która była zaplanowana na 12-16 maja w Rotterdamie. W lutym zwyciężczyni "The Voice of Poland" wygrała będący pod patronatem Radia ZET program „Szansa na sukces. Eurowizja 2020” i otrzymała możliwość występu w barwach Polski.

Eurowizja 2020 została jednak odwołana w związku z pandemią koronawirusa. Dziś wielu fanów zastanawia się, jak wyglądałby występ Polski w konkursie. W internecie pojawiła się nieoficjalna wizualizacja stworzona przez fana. W najnowszym wywiadzie Alicja Szemplińska zdradziła, że występ z piosenką „Empires” wyglądałby bardzo podobnie.

Eurowizja 2020 - Światło dla Europy: kto wystąpi, gdzie i o której oglądać? [ARTYŚCI, TRANSMISJA]

Eurowizja 2020: tak wyglądałby występ Polski? Alicja Szemplińska zdradza szczegóły

Alicja Szemplińska zdradziła szczegóły odwołanego występu na Eurowizji 2020. 14 maja reprezentantka Polski wzięłaby udział w drugim półfinale Konkursu Piosenki Eurowizji 2020 z utworem „Empires”.

W najnowszej rozmowie z magazynem VIVA 18-letnia piosenkarka postanowiła opowiedzieć fanom, jak wyglądałby występ Polski na Eurowizji 2020. Przyznała, że byłby bardzo podobny do nieoficjalnej wizualizacji, która od kilku tygodni krąży po internecie. Stworzył ją jeden z eurowizyjnych fanów. Na fanowskim nagraniu widzimy Alicję Szemplińską na scenie w otoczeniu ognia i poruszających wizualizacji, a cały występ jest utrzymany w dość mrocznym klimacie.

Kiedy to obejrzałam, byłam zszokowana, ponieważ było to tak zbliżone do naszej koncepcji. Byłam w szoku, że ktoś myślał w tak podobny sposób — powiedziała Alicja Szemplińska w rozmowie z VIVA.

Reprezentantka Polski przyznała, że w trakcie jej występu na Eurowizji 2020 mieli pojawić się także tancerze i żywe instrumenty. Czy taki występ dałby Polsce awans do finału Eurowizji 2020? Tego nigdy się nie dowiemy, ale poniżej możecie zobaczyć wizualizację stworzoną przez fana.

Alicja Szemplińska pojedzie na Eurowizję 2021?

Czy w związku z odwołaniem tegorocznego konkursu Alicja Szemplińska pojedzie na Eurowizję 2021? Telewizja Polska nie podjęła jeszcze decyzji w tej sprawie, ale 18-letnia wokalistka przyznała, że bardzo by chciała reprezentować Polskę za rok, nawet jeśli Eurowizja 2021 odbędzie się w trakcie matur.

Bardzo bym chciała wystąpić, ponieważ ta szansa, którą dostałam i dostali wszyscy inni reprezentanci w tym roku, trochę została postawiona pod znakiem zapytania. Nie wiemy, czy ponownie ją dostaniemy. Moim skromnym zdaniem każdy reprezentant z tego roku powinien dostać szansę za rok, aby móc spełnić swoje marzenie — wyznała Alicja w wywiadzie dla VIVY.

Nie ujawniono na ten moment szczegółowych informacji o Eurowizji 2021. Nie wiadomo, więc kiedy i gdzie odbędzie się przyszłoroczny konkurs. Organizatorzy chcieliby jednak, aby impreza odbyła się w Rotterdamie, tak jak miało to być w 2020 roku.

 

RadioZET.pl/PK