Obserwuj w Google News

Ksiądz z Irlandii pojedzie na Eurowizję 2020? Twierdzi, że może wygrać konkurs

Piotr Krajewski
2 min. czytania
11.02.2020 12:39
Zareaguj Reakcja

Ksiądz pojedzie na Eurowizję 2020? 66-letni ojciec Ray Kelly chciałby reprezentować Irlandię w Konkursie Piosenki Eurowizji w Holandii. Wyznał, że ma już nawet gotową piosenkę. Irlandzki ksiądz zdobył popularność za sprawą udziału w brytyjskim „Mam Talent”.

Eurowizja 2020 ksiądz z Irlandii wystąpi twierdzi że może wygrać konkurs
fot. Youtube screen

Eurowizja 2020: ksiądz pojedzie na konkurs? Twierdzi, że może wygrać

Ojciec Ray Kelly, irlandzki ksiądz, może pochwalić się sporą rzeszą fanów. Wszystko za sprawą udziału w brytyjskim „Mam Talent” w 2018 roku, gdzie zachwycił jurorów i widzów. Obecnie 66-latek występuje w innym telewizyjnym show — jest jednym z uczestników irlandzkiego „Tańca z gwiazdami”.

W najnowszej rozmowie z „The Irish Catolic” ksiądz Ray Kelly wyznał, że chce jechać na Eurowizję 2020. Okazuje się, iż duchowny przygotował już nawet piosenkę na konkurs. Utwór nosi tytuł „Hallelujah Day” i znajdzie się na nadchodzącej płycie księdza, która ukaże się w okolicach Wielkanocy. Jego zdaniem Irlandia mogłaby zwyciężyć z tą piosenką w Konkursie Piosenki Eurowizji, pierwszy raz od 1996 roku. Co ciekawe, to właśnie ten kraj odniósł największą liczbę zwycięstw na Eurowizji. Irlandia triumfowała aż siedmiokrotnie.

 To niesamowity utwór. Jest fantastyczny. Gospelowa piosenka z nutką westernowego country. Wydaje mi się, że poradziłaby sobie wspaniale. Refren jest bardzo prosty — wyznał.

Irlandzka telewizja nie ogłosiła jeszcze reprezentanta Irlandii w Konkursie Piosenki Eurowizji 2020. Informacja zostanie ujawniona najprawdopodobniej w najbliższym tygodniach. Ojciec Ray Kelly przyznał, że nawet jeśli nie zostanie wybrany w tym roku, nadal będzie chciał reprezentować swój kraj.

Reprezentowanie Irlandii byłoby niesamowitym zaszczytem — powiedział.

>> Śpiewający ksiądz z Malty. Rob Galea nagrywa popowe piosenki [WIDEO]

 

Ksiądz Ray Kelly w Mam Talent

W 2018 roku ojciec Ray Kelly postanowił spróbować swoich sił w brytyjskiej edycji „Mam Talent”. Na castingu zaśpiewał nietypową wersję przeboju „Everybody Hurts” nieistniejącej już grupy R.E.M. Jego występ zszokował jurorów, publiczność i internautów, którzy zachwycają się śpiewającym księdzem.

Nie był to jednak pierwszy raz, kiedy ksiądz z Irlandii robił furorę w sieci. W 2014 roku internet obiegło nagranie, na którym widzimy słynnego księdza śpiewającego „Hallelujah” podczas jednego ze ślubów. Wideo obejrzano ponad 70 milionów razy. 

RadioZET.pl/irishcatholic.com/PK