Obserwuj w Google News

Eurowizja 2020: Mikołaj Trybulec jednym z autorów piosenki Hiszpanii. Duży sukces Polaka

Piotr Krajewski
2 min. czytania
31.01.2020 14:34
Zareaguj Reakcja

Hiszpania opublikowała piosenkę na Eurowizję 2020. Utwór „Universo” zaprezentuje na scenie Blas Cantó. Okazuje się, że hiszpańską piosenkę współtworzył Polak — Mikołaj Trybulec. Polscy słuchacze kojarzą tego artystę przede wszystkim z elektronicznego duetu Linia Nocna.

Eurowizja 2020 Mikołaj Trybulec jednym z autorów piosenki Hiszpanii duży sukces Polaka
fot. Youtube screen

Eurowizja 2020: Polak Mikołaj Trybulec współtworzył piosenkę Hiszpanii

Mikołaj Trybulec, polski producent muzyczny i członek duetu Linia Nocna, zaangażował się w tworzenie piosenki „Universo”, z którą Blas Cantó będzie reprezentował Hiszpanię w Konkursie Piosenki Eurowizji 2020. Polak współtworzył utwór wspólnie ze wspomnianym już Cantó, Danem Hammondem, Ashley Hicklin i Dangelo Ortega.

Co ciekawe, to nie pierwszy raz, kiedy Mikołaj Trybulec zrobił utwór na Eurowizję. W zeszłym roku Polak współtworzył piosenkę „Friend of a Friend” zespołu Lake Malawi, który reprezentował Czechy na Eurowizji 2019. Nasi południowi sąsiedzi zajęli ostatecznie 11. miejsce w finale.

Hiszpańska telewizja RTVE liczy, że współpraca z zagranicznymi autorami pomoże Hiszpanii w zajęciu wysokiego miejsca w konkursie. Od wielu lat kraj nie radzi sobie zbyt dobrze na Eurowizji i zajmuje bardzo niskie miejsca. W ostatnich latach najlepszym wynikiem Hiszpanii było 10. miejsce w 2014 roku. Po raz ostatni Hiszpanie wygrali imprezę w 1969 roku, czyli ponad 50 lat temu.

>> Eurowizja 2020: lista uczestników „Szansy na sukces”. Ktoś z nich zostanie reprezentantem Polski

 

Eurowizja 2020: kiedy i gdzie odbędzie się konkurs?

Eurowizja 2020 odbędzie się w dniach 12-16 maja w Rotterdamie. Konkurs zostanie zorganizowany w Holandii dzięki wielkiemu zwycięstwu Duncana Laurence’a na Eurowizji 2019 w Izraelu.

25-letni artysta zwyciężył w finale Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 z piosenką „Arcade”. To pierwsze zwycięstwo Holandii w tej imprezie od 44 lat.

RadioZET.pl/dziennik-eurowizyjny.pl/PK