Obserwuj w Google News

Alicja Szemplińska i Michał Szpak w Radiu ZET o Eurowizji 2020 i utworze "Empires" [WIDEO]

Piotr Krajewski
2 min. czytania
24.02.2020 17:29

Alicja Szemplińska wystąpi na Eurowizji 2020. Świeżo wybrana reprezentantka Polski pojawiła się w poniedziałkowym „Uważam ZET” wraz z Michałem Szpakiem, byłym reprezentantem i jurorem eurowizyjnej „Szansy na sukces”. 17-letnia piosenkarka wyznała m.in. ile nagrała wersji utworu „Empires”, a Michał Szpak zdradził, co tak naprawdę sądzi o polskiej piosence na Eurowizję 2020.

Eurowizja 2020 Michał Szpak w Radiu ZET ocenia utwór Alicji Szemplińskiej Empires wideo
fot. Radio ZET

Alicja Szemplińska i Michał Szpak w Radiu ZET

Alicja Szemplińska i Michał Szpak byli gośćmi w Radiu ZET. W trakcie poniedziałkowego „Uważam ZET” młoda wokalistka opowiedziała o emocjach związanych z wyborem jej na reprezentantkę PolskiKonkursie Piosenki Eurowizji 2020, który w maju odbędzie się w Rotterdamie

Prowadzący „Uważam ZET” zapytali Michała Szpaka o to, na kogo głosował w trakcie „Szansy na sukces. Eurowizja 2020”. Przypomnijmy, że artysta był jednym z jurorów programu, który wyłonił reprezentanta Polski.

Mam być szczery? Głosowałem na Kasię. Była to moja podopieczna od samego początku. W związku z tym musiałem całym sercem wspierać osobę, którą wybrałem w swoim odcinku — wyznał.

>> Tego nie wiesz o Alicji Szemplińskiej. 6 ciekawostek o reprezentantce Polski na Eurowizji 2020

Michał Szpak o Alicji Szemplińskiej i jej piosence na Eurowizję 2020

Michał Szpak nie szczędził ciepłych słów pod adresem Alicji Szemplińskiej. W trakcie rozmowy ocenił szanse Polki na Eurowizji 2020 i zdradził, co sądzi o jej piosence „Empires”.

Alicja jest postacią, która nie dość, że ma ogromny talent, to jeszcze wspaniały wokal. Myślę, że jest to taka postać, która może mieć swoje pięć minut na Eurowizji (…) „Empires” to bondowski numer z szeroką linią melodyczną, która się niesie. Uważam, że ma ogromny, ogromny potencjał. Cieszę się, że Alicja poszła właśnie w taki klimat, bo to pokazuje jej talent — powiedział reprezentant Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji 2016.

Okazuje się, że prace nad utworem „Empires” nie należały do najłatwiejszych, a Alicja Szemplińska i producenci spędzili wiele godzin w studiu, aby przygotować najlepszą wersję piosenki. Reprezentantka Polski zdradziła, że stworzyła… ponad dwadzieścia różnych wersji „Empires”.

Zdaniem większości ta właśnie wersja jest the best — zapewniła na koniec Alicja.

>> Eurowizja 2020: Alicja Szemplińska i "Empires". Zagraniczni internauci zachwyceni utworem

RadioZET.pl/PK