Obserwuj w Google News

Eurowizja 2020: Lanberry reprezentantką Polski? Jest komentarz piosenkarki

Piotr Krajewski
2 min. czytania
27.11.2019 14:56

Lanberry pojedzie z Polski na Eurowizję 2020? W związku z tym, że do przyszłorocznego konkursu w Rotterdamie coraz bliżej pojawiają się już pierwsze plotki na temat potencjalnego reprezentanta Polski. Wśród kandydatów wymienia się m.in. Lanberry. Portal Eurowizja.org poprosił artystkę o komentarz w tej sprawie.

Eurowizja 2020 Lanberry reprezentantką Polski jest komentarz piosenkarki
fot. Youtube screen

Eurowizja 2020: Lanberry reprezentantką Polski? Komentarz piosenkarki

Lanberry pojedzie na Eurowizję 2020 w Holandii? Choć nie wiadomo jeszcze, w jaki sposób Telewizja Polski wybierze reprezentanta Polski, to w polskim internecie coraz częściej mówi się o potencjalnych kandydatach.

Wśród nich wymienia się Lanberry, czyli Małgorzatę Uściłowską. Polska piosenkarka ma już wiele wspólnego z eurowizyjną sceną. To właśnie ona współtworzyła teksty do piosenek „Anyone I Want To Be” Roksany Węgiel i „Superhero” Viki Gabor, które wygrały Eurowizję Junior.

W związku z plotkami o udziale w Eurowizji 2020 portal Eurowizja.org poprosił Lanberry o krótki komentarz w tej sprawie. Okazuje się, że 32-latka nie wyklucza występu w barwach Polski.

Jeśli chodzi o reprezentowanie Polski na Eurowizji, to na pewno mogę powiedzieć jedno: nie mówię „nie”. Nie wiem jednak, czy w tym roku, ale myślę o tym — powiedziała i wyznała, że chciałaby przygotować eurowizyjny utwór wspólnie z Patrykiem Kumórem, współautorem wspomnianych kawałków „Anyone I Want To Be” i „Superhero”.

Lanberry w polskich preselekcjach do Eurowizji 2017

Lanberry chciała już wcześniej reprezentować Polskę w Konkursie Piosenki Eurowizji. W 2017 roku wokalistka wzięła udział w polskich preselekcjach z utworem „Only Human”. W Krajowych Eliminacjach zajęła ostatecznie 6. miejsce, a reprezentantką Polski została wówczas Kasia Moś.

W trakcie niedawnej wizyty w „Pytaniu na śniadanie” Lanberry również nawiązała do swojego udziału w Konkursie Piosenki Eurowizji: „Korci mnie w stronę tego, by może by spróbować jeszcze raz. Nie wiem, czy teraz do Rotterdamu, ale ogólnie zawsze powtarzam: nigdy nie mów nigdy! Może kiedyś jeszcze spróbuję swoich sił”.

Lanberry to nie tylko uznana w branży autorka piosenek, ale także piosenkarka z hitami na koncie. Jej przeboje „Piątek”, „Nie ma mnie”, „Gotowi na wszystko” czy „Ostatni most” cieszyły się dużym zainteresowaniem polskich słuchaczy. Artystka wydała dotąd dwa albumy „Lanberry” i „Mixtura”, który był nominowany do prestiżowego  Fryderyka.

 

Eurowizja 2020: kiedy i gdzie odbędzie się konkurs?

Eurowizja 2020 odbędzie się w dniach 12-16 majaRotterdamie. Konkurs zostanie zorganizowany w Holandii dzięki wielkiemu zwycięstwu Duncana Laurence’a na Eurowizji 2019 w Izraelu.

25-letni artysta zwyciężył w finale Konkursu Piosenki Eurowizji 2019 z piosenką „Arcade”. To pierwsze zwycięstwo Holandii w tej imprezie od 44 lat. Tutaj możecie zobaczyć zwycięski występ Duncana Laurence’a w finale Eurowizji 2019

>> Eurowizja 2020: pełna lista państw, które wystąpią w Holandii. Dwa kraje zrezygnowały

RadioZET.pl/eurowizja.org/PK