Obserwuj w Google News

Eurowizja 2020: Alicja Szemplińska i "Empires". Zagraniczni internauci zachwyceni utworem

Piotr Krajewski
2 min. czytania
24.02.2020 11:16

Alicja Szemplińska wystąpi na Eurowizji 2020 jako reprezentantka Polski z piosenką „Empires”. Choć utwór zbiera mieszane opinie wśród Polaków, słuchacze spoza Polski mają zupełnie odmienne zdanie. Zagraniczni internauci chwalą „Empires” i zachwycają się wokalem Alicji Szemplińskiej.

Eurowizja 2020 Alicja Szemplińska Empires zagraniczni internauci zachwyceni polską piosenką
fot. Youtube screen

Alicja Szemplińska na Eurowizji 2020. Zagraniczni internauci zachwyceni reprezentantką Polski

Alicja Szemplińska będzie reprezentantką Polski na Eurowizji 2020. 17-letnia Polska zaśpiewa w Rotterdamie emocjonalną balladę „Empires”, z którą wygrała program „Szansa na sukces. Eurowizja 2020”.

„Empires”, polska piosenka na Eurowizję 2020, jest szeroko komentowana w internecie. Wielu polskich słuchaczy krytykuje tegoroczny eurowizyjny utwór Polski, twierdząc, że nie ma szans w rywalizacji z propozycjami z pozostałych krajów.

>> Tego nie wiesz o Alicji Szemplińskiej. 6 ciekawostek o reprezentantce Polski na Eurowizji 2020

Zagraniczni internauci odbierają polską piosenkę na Eurowizję 2020 zupełnie inaczej. Słuchacze spoza Polski zachwycają się wokalem Alicji Szemplińskiej i porównują „Empires” do „Skyfall”, słynnej piosenki Adele z filmu o Jamesie Bondzie. Wielu internautów nie może uwierzyć, że reprezentantka Polski ma zaledwie 17 lat.

„Ma zachwycający głos. Bardzo bondowska piosenka”, „Piosenka Polski ma ogromny potencjał”, „Ten utwór może poradzić sobie naprawdę dobrze na Eurowizji”, „Jurorzy będą zachwyceni tym utworem. Dobry wybór, Polsko”, „Przypomina mi "Skyfall”, „Kolejny silny kobiecy wokal z Polski po Edycie, Justynie, Kasi i Tulii”, „Ma zaledwie 17 lat i taki potężny głos” — piszą zagraniczni internauci.

Czy bardzo pozytywne reakcje zagranicznych słuchaczy przełożą się na dobry wynik Polski na Eurowizji 2020? Przekonamy się już w maju.

Eurowizja 2020: kiedy i gdzie odbędzie się konkurs?

Eurowizja 2020 odbędzie się w dniach 12-16 maja w Rotterdamie. Konkurs zostanie zorganizowany w Holandii dzięki zwycięstwu Duncana Laurence’a na Eurowizji 2019 w Izraelu.

Reprezentantka Polski Alicja Szemplińska wystąpi w drugim półfinale Eurowizji 2020, który zaplanowano na czwartek, 14 maja.

>> Eurowizja 2020: poznaliśmy składy dwóch półfinałów. Oto rywale Polski [LISTA PAŃSTW]

 

RadioZET.pl/PK