Obserwuj w Google News

Eryk Kulm nie żyje. Znany polski jazzman zmarł w wieku 67 lat

Piotr Krajewski
2 min. czytania
04.11.2019 10:02
Zareaguj Reakcja

Nie żyje Eryk Kulm, znany polski perkusista jazzowy. W ostatnich latach zmagał się z nowotworem. Informację o śmierci Eryka Kulma potwierdzili jego syn i Polskie Stowarzyszenie Jazzowe.

Eryk Kulm nie żyje znany polski jazzman perkusista zmarł w wiek 67 lat
fot. Youtube screen

Nie żyje Eryk Kulm. Znany polski perkusista jazzowy zmarł w wieku 67 lat

Eryk Kulm nie żyje. Wybitny polski perkusista i założyciel zespołu Eryk Kulm Quintessence zmarł 3 listopada w wieku 67 lat.

Znany i ceniony w środowisku jazzowym muzyk chorował w ostatnim czasie na nowotwór. Informację o odejściu Eryka Kulma opublikowało Polskie Stowarzyszenie Jazzowe.

Wirtuozeria, elegancja i wielkie swingujące serce. Tak o nim pisano... Żegnaj Eryku... — czytamy na profilu stowarzyszenia na Facebooku.

Wzruszający i długi wpis dodał również syn artysty — aktor Eryk Kulm Jr. Pożegnał ojca pięknymi słowami: „Pa Tatuś. Mam nadzieję, że nauczyłeś mnie jednego — miłości. Ty byłeś miłością. Kochałeś jak nikt inny. Mamę, mnie i Jazz. I parę innych rzeczy. (…) Byłeś najlepszym ojcem, jaki mógł mi się trafić. Nauczyłeś mnie, że serce to jedyny drogowskaz i tylko nim kierowałeś się w życiu. Twoja intuicja była nieomylna. Obym był chociaż w małej części podobny do Ciebie. Widzimy się tatku. Czuję, że rzeczy, które mi mówiłeś zrozumiem dopiero za jakiś czas”.

W latach siedemdziesiątych Eryk Kulm kształcił się na prestiżowej uczelni Berklee College of Music w Stanach Zjednoczonych. Do Polski wrócił w 1989 roku. Współpracował z wieloma zespołami i znanymi artystami. Niedługo później założył grupę Quintessence, w której występowali słynni polscy muzycy jazzowi. Jego ostatnia płyta ukazała się w marcu 2019 roku.

RadioZET.pl/interia.pl/PK