Obserwuj w Google News

Elżbieta Zapendowska ostro o singlu Brzozowskiego na Eurowizję. "Najmniejszych szans"

2 min. czytania
15.03.2021 10:10
Zareaguj Reakcja

Elżbieta Zapendowska znana między innymi z "Idola", skomentowała nową piosenkę Rafała Brzozowskiego. Nie szczędziła związanemu z TVP wokaliście słów krytyki. Zdaniem uznanej specjalistki od emisji głosu powinien zakończyć przygodę z muzyką?

Elżbieta Zapendowska
fot. VIPHOTO/East News

Elżbieta Zapendowska to uznana specjalistka od emisji głosu, krytyk muzyczny, której rozwój kariery i umiejętności zawdzięcza wiele polskich gwiazd. Z jej porad korzystali między innymi Edyta Górniak, Doda, Maryla Rodowicz czy Ryszard Rynkowski. Współpracowała także przy wielu znanych musicalach, takich jak "Koty", "Metro" i "Grease". Jednak największy rozgłos w mediach zyskała dzięki programowi "Idol", jednemu z najpopularniejszych muzycznych talent show w Polsce. Zapendowska była jurorką we wszystkich edycjach, mogliśmy oglądać ją także w "Jak oni śpiewają" oraz "Must Be The Music".

Pani Elżbieta znana jest z bezkompromisowej krytyki artystów, którzy jej zdaniem minęli się z powołaniem lub rozpoczęli karierę bez nabycia odpowiednich umiejętności. W 2020 roku niepochlebnie wypowiedziała się o Zenonie Martyniuku, chłodno oceniła także talent wokalny Roksany Węgiel. Jej opinie są niezwykle pożądane, nic zatem dziwnego, że została poproszona o ocenę nowego singla Rafała Brzozowskiego, z którym ten niespodziewanie wystartuje na Eurowizji 2021. Niestety, trenerka nie ma dla Polaków dobrych wieści, raczej nie możemy liczyć na spektakularny sukces.

Elżbieta Zapendowska krytykuje wybór Rafała Brzozowskiego na Eurowizję

Wiele osób było zdziwionych faktem, że nasz kraj na Eurowizji 2021 będzie reprezentował Rafał Brzozowski, a nie Alicja Szemplińska. Co więcej, singiel wokalisty znanego z "Jaka to melodia" został skrytykowany przez internautów. W rozmowie z "Faktem" także Elżbieta Zapendowska chłodno oceniła nowe wokalne dokonanie gwiazdora TVP.

- Nie mamy najmniejszych szans, żeby wejść do finału. Muzyka, którą reprezentuje Rafał Brzozowski, to po prostu nie jest dobra muzyka. On wygląda na sympatycznego chłopaka, ale nie każdy sympatyczny chłopak powinien śpiewać. Przyznam szczerze, że mało mnie obchodzi jego kariera, ale uważam, że to naprawdę kiepski wybór - oceniła surowo.

Na Konkursie Eurowizji często byliśmy świadkami niespodzianek, być może Rafał zaskoczy nawet samą Zapendowską?

Jurorzy pierwszej edycji Idola – zobacz, jak się zmienili