Obserwuj w Google News

Edyta Górniak udzieliła porad Brzozowskiemu przed Eurowizją. Zaprosiła wokalistę na warsztaty

2 min. czytania
28.04.2021 11:18
Zareaguj Reakcja

Edyta Górniak podzieliła się swoim eurowizyjnym doświadczeniem z naszym tegorocznym reprezentantem w konkursie, Rafałem Brzozowskim. Wokalistka zaproponowała mu nawet warsztaty.

Edyta Górniak
fot. VIPHOTO/East News

Edyta Górniak w 1994 roku reprezentowała Polskę w 39. Konkursie Piosenki Eurowizji. Piosenkarka zaśpiewała w Dublinie kompozycję "To nie ja" i zajęła drugie miejsce w rywalizacji. Do dziś to najlepszy wynik, jaki udało się osiągnąć reprezentantowi Polski podczas konkursu.

Edyta Górniak udzieliła rad dotyczących Eurowizji Rafałowi Brzozowskiemu

Nic więc dziwnego, że Rafał Brzozowski, który w tym roku będzie walczył na Eurowizji o miejsce w finale, zwrócił się o pomoc do znanej wokalistki. Zaprosił Edytę do swojego cyklu #TheRideWith. To live'y organizowane przez artystę, podczas których Brzozowski spotyka się z osobami związanymi z Eurowizją.

Reprezentant Polski przyznaje, że taka aktywność uczy go najwięcej. To właśnie osoby, które już wcześniej były na Eurowizji lub pojawią się tam w tym roku, dzielą się z piosenkarzem najbardziej wartościowymi uwagami o konkursie. Wcześniej w live'ach Rafała wziął już udział zespół Tulia oraz Anxhela Peristeri - tegoroczna reprezentantka Albanii.

Redakcja poleca

Podczas rozmowy Edyta Górniak chętnie dzieliła się z kolegą po fachu swoim doświadczeniem. Podkreśliła, że najważniejsze dla Rafała będą 24 godziny przed jego występem. Wokalistka radzi wyciszenie, odcięcie od telefonu i mediów społecznościowych oraz sen.

"Staraj się nie być niewolnikiem własnych ambicji, że koniecznie musisz przywieźć jakąś pozycję. Skup się na tym, by zaśpiewać ten utwór najlepiej, jak potrafisz, by choć przez moment się nim cieszyć" - radziła Rafałowi Edyta.

Górniak szybko jednak od słownych porad przeszła do propozycji spotkania. Wokalistka zaprosiła Brzozowskiego do siebie na warsztaty. Zaproponowała, żeby opracował "lżejszą wersję" utworu "The Ride". Edyta uważa, że w tej, którą zaprezentował, jest "za mało jego". Brzozowski ucieszył się z propozycji i obiecał wokalistce, że pojawi się u niej z nową aranżacją, w której wykorzysta sam fortepian.

Edyta Górniak wystąpi jeszcze na Eurowizji?

Górniak opowiedziała podczas live'a o swoich wspomnieniach z 1994 roku. Rafał zapytał artystkę, czy chciałaby jeszcze kiedyś wrócić na konkurs Eurowizji. Edyta nie wyklucza takiego scenariusza, jednak podkreśla, że chciałaby to zrobić dopiero pod koniec swojej kariery.

Całą rozmowę Rafała i Edyty możecie obejrzeć poniżej:

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET