Obserwuj w Google News

Eddie Van Halen ma raka gardła. Gwiazdor rocka walczy z nowotworem

Piotr Krajewski
1 min. czytania
15.10.2019 12:59
Zareaguj Reakcja

Eddie Van Halen ma raka gardła — informują zagraniczne media. Gwiazdor rocka i jeden z członków słynnego zespołu Van Halen zmagał się kilkanaście lat temu z nowotworem języka. Jakiś czas temu pojawiły się przerzuty na gardło, a 64-letni muzyk zaczął leczyć się w tajemnicy w Niemczech.

Eddie Van Halen ma raka gardła gwiazdor rocka walczy z nowotworem
fot. Instagram

Eddie Van Halen ma raka. Gwiazdor rocka walczy z nowotworem

Eddie Van Halen cierpi na raka gardła. Amerykański portal TMZ.com poinformował, że gwiazdor rocka zmaga się z chorobą nowotworową już od kilku lat. Podobno gitarzysta zespołu Van Halen często przebywa w Niemczech, gdzie leczy się specjalistycznie. Miał poddać się m.in. radioterapii.

To nie pierwszy raz, kiedy Eddie Van Halen choruje na nowotwór. Dwadzieścia lat temu u artysty zdiagnozowano raka języka. W 2000 roku musiał poddać się operacji, w wyniku której 1/3 narządu została usunięta. Później pojawiły się przerzuty na gardło — komórki nowotworowe udało się usunąć. Jak podaje TMZ.com, w ostatnich latach choroba jednak wróciła. Nie wiadomo w jakim obecnie stanie jest Van Hale, ponieważ gwiazdor nie zdecydował się skomentować sprawy.

Krążą plotki, że Eddie Van Halen ma własną teorię, dlaczego zachorował na raka. Twierdzi podobno, że nabawił się choroby nowotworowej przez metalowe kostki gitarowe, które trzymał w ustach. Warto jednak dodać, że przez lata muzyk był także nałogowym palaczem.

RadioZET.pl/tmz.com/PK