Obserwuj w Google News

Ed Sheeran skończył 30 lat. Jeszcze niedawno grał koncerty na ulicach [WIDEO]

2 min. czytania
17.02.2021 15:53
Zareaguj Reakcja

Ed Sheeran skończył 30 lat. Kariera jednego z obecnie najpopularniejszych wokalistów na świecie jeszcze niedawno wyglądała zupełnie inaczej. Z okazji 30. urodzin Eda Sheerana przypominamy jego początki, kiedy przez wiele lat grał na ulicy. Zobaczcie występy Eda Sheerana, zanim stał się znaną gwiazdą.

Ed Sheeran
fot. Dimitris Legakis/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Ed Sheeran obchodzi 30. urodziny. W ostatnich latach życie brytyjskiego muzyka diametralnie się zmieniło. Artysta osiągnął niesamowite wyniki na listach przebojów, a jego koncerty stały się tak popularne, że bilety wyprzedawały się w kilka minut. Niedawno wokalista poślubił Cherry Seaborn, a we wrześniu 2020 roku poinformował, że został ojcem.

Aż trudno uwierzyć, że jeszcze 10 lat temu Ed Sheeran grał na ulicach, zmagał się z bezdomnością i brakiem pieniędzy. Poniżej możecie zobaczyć początki kariery brytyjskiego gwiazdora, kiedy jeszcze nikt go nie znał.

Zobacz także:  Ed Sheeran został ojcem. Piosenkarz zdradził płeć i nietypowe imię dziecka

Ed Sheeran skończył 30 lat. Tak wyglądały początki jego kariery [WIDEO]

Ed Sheeran skończył właśnie 30 lat. Choć od kilku lat artysta bije rekordy popularności, musiał długo pracować na swój sukces.

Początki jego kariery były niezwykle trudne i pełne problemów. Przez wiele lat Ed Sheeran grał koncerty na londyńskich ulicach, dworcach, stacjach metra czy w pubach, licząc, że w ten sposób zarobi na codzienne życie. Artysta zmagał się z bezdomnością i brakiem pieniędzy. Brytyjczyk przyznał w jednym z wywiadów, iż mieszkał na ulicy przez dwa lata.

Zobacz także:  Ed Sheeran już nigdy nie wróci do koncertowania? Fani będą załamani

W internecie nie brakuje nagrań z Edem Sheeranem z czasów, kiedy był jeszcze nikomu nieznanym muzykiem. Poniżej możecie zobaczyć jego występ na małym festiwalu w 2008 roku, darmowy koncert na dworcu St Pancras International w 2010 roku czy krótki uliczny występ z piosenką „You Need Me, I Don't Need You” w 2011 roku.

Ed Sheeran zdobył sławę wraz z wydaniem pierwszej płyty „+” we wrześniu 2011 roku. Album sprzedał się w ponad 4 milionach egzemplarzy na całym świecie. Znalazły się na nim wielkie przeboje „The A Team”, „Lego House”, „Give Me Love” czy wymienione już wyżej „You Need Me, I Don't Need You”.