Obserwuj w Google News

Duncan Laurence — „Love Don’t Hate It”. Nowy singiel zwycięzcy Eurowizji 2019

Piotr Krajewski
2 min. czytania
24.10.2019 12:24
Zareaguj Reakcja

Duncan Laurence, zwycięzca Eurowizji 2019, powraca z nowym singlem. „Love Don’t Hate It” to jego pierwsza piosenka od czasu wygranej w Konkursie Piosenki Eurowizji 2019 w Izraelu, gdzie zaprezentował utwór „Arcade”.

Duncan Laurence Love Don’t Hate It nowy singiel zwycięzcy Eurowizji 2019
fot. mat. prasowe

Duncan Laurence — Love Don’t Hate It. Nowy singiel zwycięzcy Eurowizji 2019

Duncan Laurence wygrał Eurowizję 2019 z emocjonalną piosenką „Arcade” ponad pięć miesięcy temu. Holender długo zwlekał z wydaniem kolejnego utworu.

Nowy singiel „Love Don’t Hate It” jest już dostępny w internecie i bardzo rożni się klimatem od wspomnianego już „Arcade”. Tym razem Duncan Laurence postawił jednak na bardziej popowe brzmienie i chwytliwy refren.

„Love Don’t Hate It” to piosenka o walce o to, kim jesteś i kogo kochasz. Ostatecznie to zawsze jest Twój wybór. To moja odpowiedź przeciwko nienawiści na świecie, która zawsze będzie próbowała rozbić to, czego najbardziej pragniemy — miłości — napisał zwycięzca Eurowizji Junior 2019 na Instagramie.

Duncan Laurence w Polsce. Koncert zwycięzcy Eurowizji 2019 w Warszawie

Duncan Laurence, zwycięzca Eurowizji 2019, zagra koncert w Polsce. Holenderski artysta wystąpi 25 listopada 2019 roku w klubie Proxima w Warszawie. Będzie to pierwszy klubowy występ Holendra w naszym kraju. 

Kim jest zwycięzca Eurowizji 2019 — Duncan Laurence?

Holender urodził się 11 kwietnia 1994 w Spijkenisse. Ukończył Akademię Rockową w Tilburgu. Później komponował i pisał teksty, ale prawdziwą popularność uzyskał dopiero w 2014 roku po występie w programie „The Voice of Holland”. Dotarł tam aż do finału.

Duncan Laurence wygrał Eurowizję 2019 z piosenką „Arcade”. W wielkim finale pokonał reprezentantów Włoch, Rosji, Szwajcarii i Szwecji. To pierwsze zwycięstwo Holandii w Konkursie Piosenki Eurowizji od 44 lat.  

RadioZET.pl/PK