Obserwuj w Google News

Dua Lipa z nowym singlem "Future Nostalgia". To będzie najgorętszy przebój tej zimy?

Piotr Krajewski
2 min. czytania
13.12.2019 15:00
Zareaguj Reakcja

Dua Lipa zaprezentowała nowy singiel „Future Nostalgia” zapowiadający jej drugą płytę. Album o tej samej nazwie ukaże się w przyszłym roku. Promował go już go przebój „Don’t Start Now”.

Dua Lipa Future Nostalgia nowy singiel to będzie najgorętszy przebój tej zimy
fot. Youtube screen

Dua Lipa — Future Nostalgia. Nowy singiel

Dua Lipa odkrywa kolejne karty nowej płyty i prezentuje drugi singiel „Future Nostalgia”. Utrzymany w nieco funkowej stylistyce utwór powstał we współpracy z Jeffem Bhaskeren, producentem i autorem tekstów, który pomógł stworzyć m.in. wielki przebój „Uptown Funk” z repertuaru Bruno Marsa i Marka Ronsona.

Stworzyliśmy ten kawałek w wesoły i przyjemny sposób, nie biorąc tego wszystkiego zbyt serio. Ale tak nam się spodobała piosenka, że chcieliśmy się z Wami nią podzielić — napisała Dua Lipa.

Utwór zapowiada nowy album zatytułowany „Future Nostalgia”, który ukaże się w 2020 roku. 24-letnia piosenkarka nie zdradziła jeszcze dokładnej daty premiery.

Płyta ma bardzo dyskotekowy klimat. Wydaje mi się, że czerpałam wiele inspiracji z brzmienia utworów „Electricity” i „One Kiss”. To był naturalny postęp. Album miesza w sobie nostalgiczne brzmienia z nowymi dźwiękami — powiedziała w rozmowie z brytyjskim Metro.

 

Dua Lipa dostała dwie nagrody Grammy

Dua Lipa wydała dotąd jeden album, który zdobył ogromną popularność na całym świecie. Debiutancka płyta z 2017 roku pokryła się m.in. platyną w Wielkiej Brytanii i złotem w Stanach Zjednoczonych oraz Polsce. Pochodzą z niej przeboje „Be The One”, „New Rules” i „IDGAF”.

W 2019 roku Dua Lipa otrzymała dwie prestiżowe nagrody Grammy w kategoriach „najlepszy nowy artysta” i „najlepszy utwór taneczny” za piosenkę „Electricity”.

RadioZET.pl/PK