Obserwuj w Google News

Doug Parkinson nie żyje. Australijski wokalista zmarł w wieku 74 lat

1 min. czytania
18.03.2021 15:11

Doug Parkinson nie żyje. Australijski wokalista zmarł w wieku 74 lat. Jak czytamy w oficjalnym oświadczeniu, artysta miał odejść nagle w swoim domu.

znicz
fot. shutterstock.com

Doug Parkinson nie żyje. Australijski wokalista zmarł 15 marca w wieku 74 lat. Śmierć artysty potwierdził jego menadżer w oficjalnym oświadczeniu.

Doug Parkinson nie żyje. Australijski wokalista zmarł w wieku 74 lat

Przyczyna śmierci Douga Parkinsona nie została ujawniona. Menadżer Lionel Midford potwierdził jednak, że wokalista zmarł nagle.

Legendarny australijski artysta o potężnym i pełnym życia głosie odszedł nagle w domu. Był jednym z najbardziej niezwykłych i wpływowych piosenkarzy oraz autorów tekstów w historii współczesnej muzyki Australii – czytamy w komunikacie.

James Levine nie żyje. Wybitny dyrygent i laureat Grammy miał 77 lat

Doug Parkinson zdobył ogromną popularność w latach sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, m.in. za sprawą przebojów „Without You / Hair”, „I’ll Be Around” czy „Dear Prudence”, który był coverem utworu z repertuaru The Beatles.

W trakcie swojej kariery Australijczyk grał także w wielu zespołach: Strings and Things, The Questions, Doug Parkinson in Focus, Fanny Adams i The Life Organisation.