Obserwuj w Google News

„Kto wrobił Britney Spears?” - głośny dokument będzie dostępny w Polsce. Kiedy premiera?

2 min. czytania
01.04.2021 15:54
Zareaguj Reakcja

„Kto wrobił Britney Spears?” to głośny dokument o jednej z najważniejszych gwiazd pop końcówki XX wieku. Produkcja będzie wkrótce dostępna także dla polskich widzów. Twórcy zapewniają, że z film da fanom odpowiedzi na nurtujące ich od lat pytania dotyczące idolki. 

Britney Spears
fot. EAST NEWS

Britney Spears doczekała się dokumentu o swojej historii. Jak to możliwe, że jedna z najważniejszych gwiazd muzyki popularnej końcówki XX wieku, która zarobiła miliony dolarów, ma dziś czterdzieści lat i dwóch nastoletnich synów, od lat znajduje się pod kuratelą swojego ojca pozbawiona praw do decydowania o samej sobie? Na to i wiele innych pytań, ma odpowiedzieć nam dokument „Kto wrobił Britney Spears?”.

„Kto wrobił Britney Spears?". Wkrótce polska premiera o ikonie popu

W 2008 roku sąd ubezwłasnowolnił Britney Spears, a na kuratora wyznaczył jej ojca - Jamiego. Film „Kto wrobił Britney Spears?” przedstawia nie tylko głośny konflikt między Britney Spears a ojcem. Jego autorzy postanowili nadać tej sprawie szerszy kontekst.

W materiale twórcy przedstawiają historię gwiazdy pop i jej drogę do sławy - od telewizyjnych występów dziewczynki z prowincjonalnego amerykańskiego miasteczka, do piosenkarki wciąż wypełniającej stadiony. W dokumencie „Kto wrobił Britney Spears?” mocno wybrzmiewa również pytanie o prawa jednostki do samostanowienia.

Redakcja poleca

Twórcy zapewniają, że starali się dowiedzieć, dlaczego przez tyle lat obecności Britney w branży nikt nie zainteresował się jej stanem psychicznym oraz jaki wpływ na jej upadek i załamanie nerwowe miały media i showbiznes.

Dokument ma również przybliżyć nam obecną sytuację piosenkarki, która nie jest różowa. Artystka znalazła się w położeniu, w którym nie może samodzielnie prowadzić samochodu, wyjść za mąż, widywać dzieci, ani nawet, a może przede wszystkim, decydować o własnych finansach. Taki stan rzeczy nie podoba się fanom Spears, którzy głośno protestują i domagają się zmian. Film ma również przybliżyć kulisy narodzin ruchu #freebritney zorganizowanego przez jej fanów wspierających piosenkarkę w walce z ojcem o odzyskanie wolności.

„Kto wrobił Britney Spears?”. Kiedy premiera? Gdzie oglądać?

Dokument „Framing Britney Spears” został przygotowany przez dziennikarzy „The New York Times” i zadebiutował na platformie Hulu na początku lutego 2021 roku.

Film pod polskim tytułem „Kto wrobił Britney Spears?” będzie można oglądać na canalplus.com już od 4 kwietnia, a 5 kwietnia, o godz. 21:30 premierowo w CANAL+ PREMIUM.

RadioZET.pl/materiały prasowe/CANAL+

Zobacz też: Netflix stworzy własny dokument o Britney Spears. Co wiemy o produkcji?