Obserwuj w Google News

Utwór De Mono w materiale TVP o sędzi Tuleyi. Zespół wydał oświadczenie: "To jest naganne"

Piotr Krajewski
2 min. czytania
04.03.2020 10:11
Zareaguj Reakcja

Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk z De Mono wydali oficjalne oświadczenie w sprawie pojawienia się utworu „Kochać inaczej” w trakcie programu „W tyle wizji” w TVP Info. Dziennikarze wykorzystali piosenkę zespołu w materiale o sędzi Igorze Tuleyi. Muzycy De Mono są oburzeni.

De Mono oburzone na TVP wykorzystali utwór zespołu w materiale o sędzi Tuleyi
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/East News, Tomasz Jastrzebowski/REPORTER/East News

TVP użyło utworu De Mono w materiale o sędzi Igorze Tuleyi. Muzycy zespołu komentują

Piosenka „Kochać inaczej” De Mono pojawiła się w materiale poświęconym sędziemu Igorowi Tuleyi, który 27 lutego został wyemitowany w programie „W tyle wizji” w TVP Info.

We wtorek Andrzej Krzywy i Piotr Kubiaczyk z De Mono opublikowali oświadczenie w mediach społecznościowych, w którym poinformowali, że utwór został wykorzystany w materiale bez ich zgody. Artyści są oburzeni, w jakim kontekście dziennikarze TVP Info użyli znanej piosenki De Mono.

Fragment piosenki zawierający słowa „a kiedy przyjdzie na Ciebie czas, a przyjdzie czas na Ciebie” został użyty jako ilustracja muzyczna do materiału o Sędzi Igorze Tuleyi. Posłużenie się piosenką w takim kontekście, podobnie jak posłużenie się przez jednego z prowadzących program cytatem „lecz nagle możesz zacząć spadać w dół” w taki sposób, jakby to miało dotyczyć Sędziego Igora Tuleyi jest naganne i nie może mieć miejsca — napisali Krzywy i Kubiaczyk.

Muzycy De Mono wyznali, że utwór ma zupełnie inne przesłanie i opowiada o miłości. Artyści nie zgadzają się więc, aby wykorzystywać go w kontekście politycznym.

Takie bezprawne wykorzystanie utworu mogłoby sugerować nasze poparcie i zaangażowanie w ocenę sytuacji Sędziego Tuleyi, a to nie jest zgodne z prawdą i wprowadza w błąd naszych fanów i opinię publiczną — dodali muzycy.

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

RadioZET.pl/PK