Obserwuj w Google News

David Freel nie żyje. Wokalista i gitarzysta zespołu Swell miał 64 lata

Piotr Krajewski
1 min. czytania
20.04.2022 09:40
Zareaguj Reakcja

David Freel nie żyje. Wokalista i gitarzysta amerykańskiego zespołu Swell zmarł w wieku 64 lat. Informację potwierdzili jego koledzy z zespołu.

David Freel nie żyje. Wokalista i gitarzysta zespołu Swell miał 64 lata
fot. shutterstock.com

David Freel nie żyje. Wokalista i gitarzysta zmarł 12 kwietnia w wieku 64 lat. Był liderem amerykańskiego zespołu indie rockowego Swell.

Redakcja poleca

David Freel nie żyje. Wokalista i gitarzysta zespołu Swell miał 64 lata

Informację o śmierci Davida Freela potwierdził zespół Swell. Przyczyna zgonu artysty nie została jednak ujawniona.

Po koncertowaniu ze Swell David znalazł dom i rodzinę w Oregonie. Przez kolejne 14 lat nie przestawał tworzyć, czy to muzyki, czy Vinyl on Demand. Zawsze miał jakiś projekt pod ręką. David szedł przez życie ze spontaniczną ciekawością i uznaniem dla otaczającego świata, zawsze ucząc się czegoś więcej – brzmi fragment oświadczenia grupy Swell.

David Freel założył Swell w 1989 roku. Przez kolejne kilkanaście lat indie rockowa grupa nagrała kilka albumów. W 2009 roku muzyk porzucił nazwę Swell i zaprezentował solową płytę "Be My Weapon". Swój ostatni album "Greasy" wydał w 2014 roku.

Po zakończeniu kariery koncertowej artysta poznał swoją żonę Jen i zamieszkał w Oregonie, gdzie kupił dom. Stworzył także swój własny biznes Vinyl On Demand zajmujący się produkcją płyt winylowych.

Klub 27 Kurt Cobain Amy Winehouse Jim Morrison
10 Zobacz galerię
fot. Courtesy Everett Collection/East News, PA Wire/Press Association Images/EAST NEWS

RadioZET.pl/pitchfork.com