Obserwuj w Google News

David Crosby odchodzi na emeryturę. Już nigdy nie zobaczymy legendarnego wokalisty na scenie

1 min. czytania
11.05.2022 14:15
Zareaguj Reakcja

David Crosby przyznał, że nie ma już siły koncertować. Kariera artysty trwa już 60 lat. Muzyk ogłosił, że więcej nie pojawi się na scenie i to najwyższy czas na emeryturę.

David Crosby
fot. Wiese/FaceToFace/REPORTER

David Crosby to amerykański muzyk folkowy. Artysta jest znany z kultowych grup Byrds oraz Crosby, Stills and Nash oraz kariery solowej.

David Crosby odchodzi na emeryturę: "Jestem za stary"

Działalność muzyczna Corsby'ego trwała przez sześćdziesiąt lat. W trakcie kariery kultowy muzyk współpracował z artystami takimi jak James Taylor, Joni Mithcell, Bob Dylan, Elton John czy Carole King.

Redakcja poleca

W 2014 roku artysta wydał czwarty solowy album zatytułowany "Croz". Dzięki materiałowi muzyk mógł przeżyć istny renesans swojej uśpionej nieco kariery. Od tamtego czasu wydał kolejne cztery solowe projekty.

David Crosby rezygnuje z koncertowania

Po odhaczeniu wielu muzycznych sukcesów Crosby oficjalnie ogłosił, że przestaje koncertować i odchodzi na emeryturę.

Nie będę już koncertował. Mam 80 lat. Jestem za stary. Bycie w trasie jest trudne, bardzo trudne. Wysysa enegrię. Jestem już za stary, żeby to robić. Jestem za mało wytrzymały, nie mam na to siły.

Artysta chorował na COVID-19 i przyznał, że walka z wirusem dotkliwie się na nim odbiła.

To było okropne. COVID-19 to bardzo dziwna choroba. To wcale nie było zabawne doświadczenie, bardzo nieprzyjemne, okropne. Jeśli możesz tego uniknąć, postaraj się to zrobić.

Muzyk ogłosił swoje stanowisko jeśli chodzi o koncertowanie. W wypowiedzi artysta nie wspomniał, czy będzie dalej komponował, czy zrezygnuje również z tej aktywności.

RadioZET.pl/bestclassicbands.com