Obserwuj w Google News

Dan Sartain nie żyje. Amerykański muzyk zmarł w wieku zaledwie 39 lat

2 min. czytania
22.03.2021 10:36
Zareaguj Reakcja

Dan Sartain nie żyje. Amerykański muzyk zmarł w wieku zaledwie 39 lat. Współpracował m.in. z wytwórnią Jacka White’a i był supportem w trakcie jednej z tras koncertowych zespołu The White Stripes.

znicz
fot. shutterstock.co

Dan Sartain nie żyje. Amerykański muzyk zmarł w sobotę, 20 marca w wieku zaledwie 39 lat. O śmierci artysty poinformowała jego rodzina, która poprosiła fanów i przyjaciół Sartaina o wsparcie finansowe przy organizacji pogrzebu.

Dan Sartain nie żyje. Amerykański muzyk zmarł w wieku zaledwie 39 lat

Przyczyna śmierci Dana Sartaina nie została ujawniona. Rodzina zorganizowała zbiórkę pieniędzy na pogrzeb muzyka. W ciągu zaledwie kilkunastu godzin udało się zebrać ponad 20 tysięcy dolarów. Bliscy zmarłego artysty natychmiast podziękowali wszystkim darczyńcom i zapowiedzieli, że część pieniędzy przekażą na fundusz powierniczy córki Dana Sartaina, Audrey.

Dan pozostawił nam wiele wspomnień i dużo muzyki. Opuścił nas jednak o wiele za szybko – napisała rodzina i dodała później: „Jesteśmy niezwykle zdumieni szybkością, z jaką udało się zebrać pieniądze (…) Dziękujemy serdecznie każdemu. Przesyłamy dużo miłości!”.

Wojciech Krawczyk nie żyje. Wokalista zespołu Homomilitia zmarł na COVID-19

Dan Sartain rozpoczął swoją karierę w latach dziewięćdziesiątych, kiedy występował w zespole Plate Six. Wydał kilka albumów studyjnych – ostatni zatytułowany „Century Plaza” ukazał się w 2016 roku.

Miał okazję współpracować z wytwórnią Third Man Records założoną przez Jacka White’a. W 2007 roku był supportem na trasach koncertowych The White Stripes i The Hives. Jeden z utworów Sartaina pojawił się także w popularnej grze „The Walking Dead: 400 Days”.

James Levine nie żyje. Wybitny dyrygent i laureat Grammy miał 77 lat

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/nme.com