Obserwuj w Google News

Damian Ukeje powraca. Zwycięzca "The Voice of Poland" w nowym singlu [WIDEO]

2 min. czytania
19.05.2022 15:57
Zareaguj Reakcja

Damian Ukeje to zwycięzca pierwszej edycji "The Voice of Poland". Wokalista prezentuje swój najnowszy singiel zatytułowany "Zjednoczone stany" zapowiadający zupełnie nowe otwarcie w karierze artysty. 

Damian Ukeje
fot. mat. prasowe / Dagmara Szewczuk @dagsoon

Damian Ukeje powraca z nową piosenką. Singiel "Zjednoczone stany", podobnie jak cały 2022 rok, to nowe otwarci w karierze zwycięzcy " The Voice of Poland".

Redakcja poleca

Damian Ukeje – "Zjednoczone stany". Nowy singiel zwycięzcy The Voice of Poland

Nowy singiel Damiana Ukeje "Zjednoczone stany" powstał we współpracy z Filipem Jurczyszynem, który współtworzył już utwory m.in. Natalii Przybysz i Ani Dąbrowskiej.

W nowym utworze nie brakuje żywych instrumentów, dynamiki, chwytliwego refrenu i charakterystycznego wokalu artysty.

Kiedy kończy się miłość i nic nie pojawia się w jej miejscu, to czas na zjednoczone stany świadomości, nawet jeśli prowadzi to do rewolucji i zmian. To jest piosenka dla wszystkich, którzy czekają w swoim życiu na zmianę. To, czy ta zmiana nadejdzie, zależy wyłącznie od nas samych – mówi o piosence sam Ukeje.

Kariera Damiana Ukeje

Damian Ukeje to zwycięzca pierwszej edycji programu "The Voice Of Poland" w 2011 roku. To był kluczowy moment w jego muzycznej karierze. Fani pokochali go za charakterystyczny, szczery głos i osobowość.

Niecały rok później ukazał się debiutancki album "UKEJE". Podsumowaniem rocznej działalności artysty było 3. miejsce w plebiscycie Antyradia na Płytę Roku 2013. Kolejnym sukcesem była nominacja do Fryderyków 2014 w kategorii "Debiut roku". W 2016 roku ukazała się druga płyta "UZO", na którą teksty, oprócz Damiana Ukeje, napisali Sarsa, Zofia Jaworowska oraz Piotr Rogucki.

W sierpniu 2018 roku, podczas pierwszej publicznej prezentacji rozgrywki w grze Cyberpunk 2077 zaprezentowany został utwór "Chippin In" fikcyjnego zespołu SAMURAI. Po dwóch latach ujawniono, że nagrał go Damian Ukeje.

Ostatnie miesiące to czas nagrywania nowych utworów, ale też czas aktywności koncertowej: UKEJE/BACZYŃSKI - koncerty z wierszami Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w towarzystwie doskonałych muzyków oraz trasa "I am rock and roll" - seria kameralnych koncertów akustycznych.

RadioZET.pl/mat.prasowe