Obserwuj w Google News

Daft Punk kończy działalność. Kultowy duet opublikował pożegnalne nagranie [WIDEO]

2 min. czytania
22.02.2021 21:23
Zareaguj Reakcja

Daft Punk, grupa mająca ogromny wpływ na światową muzykę elektroniczną, poinformował o zakończeniu karierę. Słynny duet opublikował pożegnalne nagranie, doskonale wpasowujące się w nieco tajemniczy charakter ich wizerunku scenicznego.

Daft Punk zakończył działalność
fot. 0000554/Reporter

Daft Punk to jedna z grup, która w dużej mierze ukształtowała gatunek, w którym się obracała. Pochodzący z Paryża duet dla wielu jest jednym z filarów muzyki elektronicznej. Faktem jest, że Guy-Manuel de Homem-Christo i Thomas Bangalter stworzyli w zasadzie sub gatunek, a ich hitów nie sposób pomylić z dokonaniami innych artystów. Pierwszy singiel Daft Punk pojawił się w 1994 roku, od tego czasu budowali swoją karierę, tworząc ponadczasowe przeboje takie jak "One More Time", "Harder Better Faster" czy "Around the World". Popularność przyniósł im też tajemniczy wizerunek, obaj panowie najczęściej pojawiali się w charakterystycznych futurystycznych kaskach, a ich występy były zarówno show muzycznym, jak i pokazem sztuki audiowizualnej.

Daft Pank przez 28 lat działalności osiągnęli niemal wszystko. Każdy album zawierał uwielbiane przez słuchaczy hity, podbijali największe sceny na całym świecie i uzyskali status grupy kultowej, kamienia milowego swojego gatunku, a nawet muzyki w ogóle. Wydawać by się mogło, że muzycy mogliby dać nam jeszcze wiele dźwiękowych dzieł sztuki. Tymczasem wszystko wskazuje na to, że pozostanie nam odświeżać dobrze już znane dokonania. Daft Punk w oryginalny sposób poinformowali o zakończeniu działalności.

ZOBACZ TAKŻE:  Raper Prince Markie Dee nie żyje. Odeszła legenda hip-hopu lat osiemdziesiątych

Daft Pank kończy działalność. Kultowa grupa opublikowała pożegnalne wideo

Na profilu Daft Punk w serwisie YouTube pojawiło się nowe, prawie 8-minutowe nagranie zatytułowane "Epilogue". Zawiedzeni byli jednak fani, którzy czekali na muzyczną niespodziankę lub zapowiedź nowej płyty. Na filmie widzimy muzyków w charakterystycznych hełmach, którzy idą po pustyni, a następnie wysadzają w powietrze. Napis "Daft Punk 1993-2021" nie pozostawia złudzeń. W ten charakterystyczny dla siebie sposób genialni artyści poinformowali o zakończeniu działalności.

Pod nagraniem zaroiło się od komentarzy oddanych fanów, którzy nie kryją smutku z powodu decyzji francuskiego duetu. Nie ma wątpliwości, z muzycznej sceny znika właśnie kolejna legenda.