Obserwuj w Google News

DMX nie żyje. Znany raper zmarł po zawale serca. Miał 50 lat

2 min. czytania
09.04.2021 19:42

DMX nie żyje. Kultowy amerykański raper i aktor trafił do szpitala po zawale serca, który miał nastąpił po przedawkowaniu narkotyków. Muzyk był hospitalizowany i od kilku dni walczył o życie. Zmarł w wieku 50 lat.

DMX
fot. STREETER LECKA/Getty AFP/East News

Earl Simmons, znany pod pseudonimem DMX oraz Dark Man X, nie żyje. Raper znany z takich kawałków, jak "X Gon' Give It To Ya", "Where the Hood At?" oraz "Party Up (Up In Here)" zmarł w wieku 50 lat. Muzyk trafił do szpitala z zawałem serca po tym, jak przedawkował narkotyki. Przez ostatni tydzień życia znajdował się w stanie wegetatywnym. Smutną wiadomość o śmierci rapera przekazał w piątek magazyn "People".

- Jesteśmy dziś głęboko zasmuceni, ogłaszając, że nasz ukochany DMX, Earl Simmons, zmarł w wieku 50 lat w szpitalu White Plains z rodziną u jego boku, po tym, jak przez ostatnie dni jego życie było podtrzymywane przez maszyny - przekazali bliscy w oświadczeniu opublikowanym w mediach.

Zobacz także:  DMX walczy o życie. Demi Lovato: "Czasami mam poczucie winy"

Raper DMX nie żyje. Miał 50 lat

DMX trafił do szpitala w sobotę 3 kwietnia. Mózg rapera przez pół godziny był pozbawiony dopływu tlenu, przez co wszedł w stan wegetatywny. DMX przez tydzień walczył o życie na oddziale intensywnej terapii. Niestety, nie udało się go uratować. Raper od wielu lat zmagał się z uzależnieniem od narkotyków, do czego przyznawał się publicznie. Kilka razy próbował odwyku, jednak ostatecznie wrócił do nałogu.

- Earl był wojownikiem, który walczył do samego końca. Kochał swoją rodzinę całym sercem i cenimy sobie spędzone z nim chwile. Muzyka Earla zainspirowała niezliczonych fanów na całym świecie, a jego kultowe dziedzictwo będzie żyło wiecznie. Doceniamy całą miłość i wsparcie w tym niewiarygodnie trudnym czasie. Uszanujcie naszą prywatność, gdy opłakujemy stratę naszego brata, ojca, wujka i człowieka, którego świat znał jako DMX. Po ustaleniu szczegółów podzielimy się informacjami o jego nabożeństwie żałobnym - dodaje pogrążona w żałobie rodzina.

DMX zaczął rapować już jako nastolatek. W wieku 13 lat opracował swój styl rapowania zwany "spellbound", polegający na literowaniu wyrazów. W 1992 roku podpisał pierwszy kontrakt z wytwórnią Columbia Records. Ma na swoim koncie osiem albumów studyjnych i wiele znanych przebojów, takich jak "Where the Hood At?", "X Gon' Give It To Ya", "Party Up (Up in Here)", "Get It on the Floor" czy "Slippin'". Spełniał się również jako aktor - wystąpił w kilkudziesięciu produkcjach telewizyjnych i filmowych.