Obserwuj w Google News

DJ Tim Westwood oskarżony przez siedem kobiet o nadużycia seksualne

2 min. czytania
27.04.2022 13:49
Zareaguj Reakcja

DJ Tim Westwood oskarżony o nadużycia. Siedem kobiet opowiedziało historie, w których zarzucają twórcy wykorzystywanie swojej pozycji, a nawet molestowanie.

DJ Tim Westwood
fot. magus26/YouTube

DJ Tim Westwood to brytyjski DJ i prezenter radiowy oraz telewizyjny. "The Guardian" w jednym ze swoich artykułów opublikował stwierdzenie, w którym nazywa twórcę "weteranem sceny hip-hopowej, którego opinie były w stanie wykreować lub pogrążyć młodych artystów". DJ wpływał na kształtowanie rynku muzycznego od ponad 30 lat.

DJ Tim Westwood oskarżony przez siedem kobiet o nadużycia seksualne

Tim Westwood po wielu latach owocnej kariery został oskarżony o nadużycia seksualne. Wiele kobiet twierdzi, że używał swojej wysokiej pozycji w przemyśle muzycznym, aby je wykorzystywać.

Redakcja poleca

Trzy kobiety oskarżyły DJ'a o oportunistyczne i agresywne zachowania seksualne. Cztery inne twierdzą, że DJ dotykał ich bez zgody na imprezach.

DJ Tim Westwood odpowie za molestowanie seksualne?

Kobiety o swoich doświadczeniach opowiedziały redaktorom The Guardian oraz BBC News. Najwcześniejszy incydent z udziałem DJ-a miał mieć miejsce w 1992 roku, a najnowszy w 2017.

Wykorzystywane przez Westwooda kobiety były wówczas nastolatkami lub miały niewiele ponad 20 lat. Jedna z nich powiedziała:

Wykorzystał moją naiwność i brak pewności siebie. To nie jest coś, co powinnam znosić w milczeniu ze wstydem.

Westwood zaprzeczył wszystkim postawionym mu zarzutom. Jego przedstawiciel przekazał mediom, że doniesienia są całkowicie fałszywe, a żadna z sytuacji nie miała miejsca.

Redakcje The Guardian i BBC opublikowały film dokumentalny na temat historii poszkodowanych kobiet. Możemy usłyszeć w nim siedem osobnych historii, które po latach zdecydowały się opowiedzieć o swoich przeżyciach.

Część z nich wyjaśnia, że czuła opory przed wcześniejszym ujawnieniem światu swoich przeżyć. Kobiety żyły w obawie, że ich zeznania nie zostaną potraktowane poważnie ze względu na wiek i dyskryminację rasową. Wszystkie bohaterki dokumentu są czarnoskóre.

Oglądaj

RadioZET.pl/The Guardian/BBC