Obserwuj w Google News

DJ SLY skazany za napad i gwałt. "Paul Gellen jest drapieżnikiem seksualnym"

2 min. czytania
11.05.2022 15:37
Zareaguj Reakcja

Paul Gellen znany jako DJ Sly został skazany za napad i gwałt. Artysta dwa razy wykorzystał tę samą kobietę i został uznany przez sąd winnym zarzucanych mu czynów.

DJ
fot. shutterstock.com/Zdjęcie poglądowe

Ostrzeżenie dotyczące treści: artykuł zawiera informacje dotyczące gwałtu i napaści na tle seksualnym.

Paul Gellen znany jako DJ Sly  skazany za napad i gwałt

Paul Gellen znany szerzej jako DJ Sly został zatrzymany i skazany za gwałt i napaść na tle seksualnym. Brytyjski artysta drum&bass jest znany szerzej jako DJ Sly.

Raport policyjny donosi, że DJ dokonał napaści seksualnej na kobietę w grudniu 2019 roku. Po kilku miesiącach przy kolejnym spotkaniu Gellen zgwałcił ofiarę. Funkcjonariusze badający sprawę ustalili, że oba przypadki mają podobny wzór zachowania. Kobieta dwukrotnie obudziła się, nie pamiętając, co się działo z nią w nocy, którą spędziła z artystą.

Redakcja poleca

43-latek, znany DJ i producent został aresztowany, kiedy kobieta zwróciła się o pomoc policji po raz drugi. Zaprzeczył oskarżeniom, jednak został uznany za winnego w sądzie koronnym w Chelmsford w czwartek 5 maja.

Zobacz też: 10 polskich gwiazd, które miały poważne problemy z prawem [GALERIA]

Posterunkowa Liv Howells oznajmiła po wydaniu wyroku:

Paul Gellen jest drapieżnikiem seksualnym, który postrzegał słabe punkty ofiary jako okazję. W obu przypadkach nie była w stanie wyrazić na nic zgody, a Gellen wykorzystał to dla własnej satysfakcji seksualnej. Brak słowa "nie" to nie to samo, co "tak".

Szereg znaczących reprezentantów sceny drum&bass wyraziło swoje przerażenie zachowaniem Gellena. Artyści podjęli również próby rozmowy o tym, jak środowisko traktuje kobiety i w jaki sposób temu przeciwdziałać.