Obserwuj w Google News

Członkowie U2 zagrali z ukraińskimi muzykami w kijowskim schronie. "Nie chcemy być w innym miejscu"

2 min. czytania
09.05.2022 08:51
Zareaguj Reakcja

Bono i The Edge z U2 zagrali na stacji kijowskiego metra, który służy Ukraińcom jako schron. Artyści wyrazili swoje wsparcie dla kraju pogrążonego w wojnie.

Bono i The Edge/Wołodymyr Zełenski
fot. Война в Украине 2022/YouTube/HANDOUT/AFP/East News

Od 24 lutego trwa wojna w Ukrainie. Wołodymyr Zełenski poinformował, że z Azowstalu udało się już ewakuować wszystkich cywilów. Gorzej sytuacja wygląda w Mariupolu, odblokowanie miasta drogą wojskową jest obecnie niemożliwe.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO] 

75 dni trwa również niesienie wsparcia krajowi pogrążonemu w wojnie. Kanada zadeklarowała, że przekaże Ukrainie dalszą część wojskowej pomocy, ma mieć wartość 50 milionów dolarów.

Zobacz też:  Polskie gwiazdy, które pomagają Ukrainie. Znani Polacy wspierają ofiary wojny [GALERIA] 

Bono i The Edge z U2 zagrali w kijowskim metrze

Pomagają także sportowcy, celebryci, aktorzy i muzycy. Nie ustają zbiórki na rzecz ofiar wojny oraz wszelkie formy manifestacji sprzeciwu wobec agresji Putina. Na zaproszenie Wołodymyra Zełenskiego do Kijowa odpowiedzieli członkowie U2.

Redakcja poleca

Bono oraz gitarzysta The Edge z U2 zorganizowali koncert niespodziankę w jednym ze schronów w ukraińskim metrze. Muzycy zagrali zestaw wielkich hitów podczas akustycznego występu, który miał na celu pokazać wsparcie wobec Ukrainy.

Oglądaj

Muzycy U2 zagrali w ukraińskim schronie

Jak podaje Irish Times muzycy rozpoczęli występ od przeboju "Sunday Bloody Sunday". Wówczas nad ich głowami rozległ się dźwięk syren. Muzycy zagrali także "With or Without You", "Desire" oraz "Angel of Harlem". Podczas koncertu Bono zwrócił się do zebranego tłumu:

Nie ma na całym świecie miejsca, w którym wolelibyśmy być dzisiaj, niż w potężnym Kijowie.

Razem z członkami U2 na prowizorycznej scenie można było zobaczyć ukraińskich muzyków z grupy Antylia. Po ataku Putina artyści musieli ruszyć na front.

Oglądaj