Obserwuj w Google News

Coronavirus Rhapsody: parodia przeboju Queen o życiu w kwarantannie hitem internetu [WIDEO]

Piotr Krajewski
1 min. czytania
02.04.2020 13:09
Zareaguj Reakcja

„Coronavirus Rhapsody” to nowy hit internetu. Dana Jay Bein stworzył nową wersję legendarnego przeboju Queen, która opowiada o codzienności w dobie pandemii koronawirusa. Parodia z tekstem o życiu w kwarantannie podbija sieć.

Coronavirus Rhapsody parodia hitu Queen o życiu w kwarantannie hitem internetu wideo
fot. Youtube screen

Coronavirus Rhapsody: parodia hitu Queen o życiu w kwarantannie hitem internetu

„Coronavirus Rhapsody” podbija internet. Parodią hitu  „Bohemian Rhapsody” Queen, którą stworzył amerykański komik Dana Jay Bein, zachwycają się internauci z całego świata.

Wszystko za sprawą tekstu przeróbki nawiązującego do życia w kwarantannie. Komik zgrabnie przerobił słowa legendarnego przeboju, nawiązując w nich do  pandemii koronawirusa.

Czy to bolące gardło? Czy tylko alergie? Złapany w kwarantannie, bez możliwości ucieczki od rodziny. Nie dotykaj swoich oczu, szybko zdezynfekuj dłonie. Jestem tylko biednym chłopcem, bez pracy, gdyż wirus łatwo się roznosi, nawet jeśli umyłem ręce i pozostawałem w ukryciu — brzmią pierwsze słowa „Coronavirus Rhapsody”.

Jak przyznał Dana Jayn Bein w rozmowie z CBS, stworzenie tekstu parodii „Bohemian Rhapsody” Queen zajęło mu zaledwie 10 minut. W związku z lekkim przeziębieniem i bólem gardła komik przebywał na kwarantannie w domu.

Bolało mnie gardło i zaśpiewałem na głos pierwszą linijkę „Czy to ból gardła?”, a reszta piosenki po prostu wyskoczyła z mojej głowy — zdradził Amerykanin.

Parodia „Coronavirus Rhapsody” robi furorę w sieci. W serwisie Youtube obejrzano ją już ponad 1,6 miliona razy.

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

RadioZET.pl/billboard.com/PK