Obserwuj w Google News

Coldplay wydał nową płytę. Album „Everyday Life” do wygrania w Radiu ZET

Piotr Krajewski
2 min. czytania
22.11.2019 10:01
Zareaguj Reakcja

„Everyday Life” to tytuł nowej płyty Coldplay, która ukazała się 22 listopada. Ósmy album brytyjskiego zespołu podzielony jest na dwie części: Sunrise i Sunset. Słuchacze Radia ZET będą mogli wygrać nową płytę Coldplay w piątkowym programie „ZET na Punkcie Muzyki”.

Coldplay wydali nową płytę Everyday Life album do wygrania w Radiu ZET
fot. mat. prasowe

Coldplay — Everyday Life. Premiera nowej płyty

Coldplay wrócił z nowym albumem „Everyday Life”. 53-minutowe wydawnictwo podzielone jest na dwie części: Sunrise i Sunset. Krążek został wyprodukowany przez The Dream Team. Gościnnie wystąpili na nim Stromae, Femi Kuti, Tiwa Savage i Jacob Collier.

Singlem promującym nową płytę Coldplay jest utwór "Orphans", który już trzeci tydzień z rzędu jest najczęściej granym utworem w brytyjskich rozgłośniach radiowych.

>> Posłuchaj nowej płyty Coldplay „Everyday Life”

Premierę płyty „Everyday Life” poprzedziła kampania, która stopniowo ujawniała szczegóły projektu. Okładka albumu, oparta na zdjęciu z 1919 roku zespołu pradziadka gitarzysty Jonny'ego Bucklanda, ujrzała światło dzienne w połowie października na tajemniczych plakatach i billboardach na całym świecie od São Paulo przez Warszawę po Tokio. Listę utworów mogliśmy z kolei zobaczyć kilka dni później w tradycyjnej prasie. Pierwsze zwiastuny nadchodzącej płyty trafiły jednak do fanów. Zanim materiały zaczęły być ogólnodostępne, pięciuset wybrańców dostało ręcznie podpisane przez lidera zespołu listy.

Z okazji premiery Coldplay zaplanował specjalny koncert, na którym wykona utwory z nowego albumu. Wydarzenie odbędzie się bez udziału publiczności w Ammanie w Jordanii. Transmisję live będzie można obejrzeć na platformie YouTube.

W nawiązaniu do dwuczęściowej budowy krążka, występ jest podzielony na dwie części. Pierwszy koncert odbył się dziś o wschodzie słońca czasu lokalnego Jordanii (czyli o godzinie 5.00 naszego czasu), a o zachodzie (godzina 15.00 naszego czasu) Coldplay zagra drugą część utworów z płyty.

Wygraj nową płytę Coldplay w Radiu ZET

Chcesz zdobyć nową płytę Coldplay? Wystarczy, że będziesz uważnie słuchał piątkowego programu prowadzonego przez Mateusza Ptaszyńskiego. Album „Everyday Life” będzie do wygrania w „ZET na Punkcie Muzyki”.

„ZET na Punkcie Muzyki” jest nadawany w piątki w godz. 21:00-23:00.

Coldplay
fot. mat. prasowe

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK