Obserwuj w Google News

Coldplay powraca z podwójnym albumem. Wiemy, kiedy premiera nowej płyty „Everyday Life”

Piotr Krajewski
2 min. czytania
22.10.2019 14:00
Zareaguj Reakcja

Coldplay powraca do świata muzyki. Jak donosi brytyjskie BBC, zespół z Chrisem Martinem na czele zapowiada wydanie pierwszej od czterech lat płyty. Kiedy ukaże się nowy album Coldplay? Brytyjczycy postanowili ogłosić szczegóły wydawnictwa w nietypowy sposób.

Coldplay powraca z podwójnym albumem Everyday Life kiedy premiera nowej płyty data
fot. Wiese/FaceToFace/REPORTER/East News

Nowa płyta Coldplay — Everyday Life. Kiedy premiera albumu?

Nowa płyta Coldplay zbliża się wielkimi krokami — informuje BBC. Brytyjski zespół ogłosił wydanie kolejnego wydawnictwa w bardzo wyjątkowy sposób, wysyłając specjalne listy do swoich fanów. Z ich treści wynika, że nowy album Coldplay ukaże się już 22 listopada.

Wielu fanów będzie w szoku, ponieważ nowy krążek zostanie najprawdopodobniej wydany w formie podwójnego albumu zatytułowanego „Everyday Life”, który będzie się składał z dwóch części „Sunset” i „Sunrise”. Z nieoficjalnych informacji wynika, że brzmienie wydawnictwa będzie nieco bardziej eksperymentalne i nietypowe dla wcześniejszych dokonań grupy z Chrisem Martinem na czele.

Premierze nowego albumu Coldplay towarzyszy intrygująca kampania promocyjna. W wielu miastach na świecie pojawiły się billboardy z czarno-białym zdjęciem prezentujących członków zespołu wystylizowanych na 1919 rok. Na fotografii znalazł się także napis „22 listopada 1919 roku”, który może nawiązywać daty premiery nowej płyty Coldplay. W mediach społecznościowych pojawiła się także krótki zwiastun muzyczny.

Największe hity Coldplay

Zespół Coldplay z Chrisem Martinem na czele powstał już ponad 20 lat temu. Wszystkie ich krążki pokryły się kilkukrotną platyną w wielu krajach, a ostatni album „A Head Full of Dreams” ukazał się w 2015 roku i rozszedł się w ponad 6 milionach egzemplarzy na całym świecie.

Do największych hitów Coldplay należą m.in. piosenki „Fix You”, „Paradise”, „The Scientist”, „Viva la Vida”, „Yellow”, „Clocks” czy „A Sky Full of Stars”.

RadioZET.pl/bbc.com/PK