Obserwuj w Google News

Coldplay nie pojedzie w trasę koncertową. Chris Martin zdradził, dlaczego nie będzie koncertów

Piotr Krajewski
2 min. czytania
21.11.2019 15:48
Zareaguj Reakcja

Coldplay nie pojedzie w trasę koncertową z nową płytą „Everyday Life”. Zespół oficjalnie potwierdził w rozmowie z BBC, że zawiesił plany koncertowe z powodu obaw o wpływ koncertów na środowisko.

Coldplay nie pojedzie w trasę koncertową Chris Martin zdradził dlaczego nie będzie koncertów
fot. Polly Thomas/REX/Shutterstock/EAST NEWS

Coldplay nie pojedzie w trasę koncertową. Dlaczego nie będzie koncertów?

Coldplay nie zamierza wyruszyć w trasę koncertową promującą najnowszy album „Everyday Life”, którego premiera jest zaplanowana na 22 listopada.

W najnowszym wywiadzie dla BBC  Chris Martin zaskoczył wypowiedzią na temat kolejnego tournée grupy. Okazuje się, że w najbliższym czasie Coldplay nie zorganizuje trasy koncertowej. Lider zespołu wyjaśnił dlaczego.

Nie robimy trasy koncertowej z tą płytą. Poświęcimy następny rok lub dwa, aby dowiedzieć się, w jaki sposób nasza trasa mogłaby być nie tylko nieszkodliwa, ale także dobra dla środowiska — powiedział Chris Martin.

Gwiazdor Coldplay przyznał jednak, że stworzenie trasy koncertowej przyjaznej dla środowiska jest niezwykle trudnym zadaniem, między innymi przez kwestię lotów i przemieszczania się między często położonymi daleko miastami. Jednym z marzeń brytyjskiej grupy jest zagranie koncertu bez użycia plastiku i zasilanego przede wszystkim energią słoneczną.

W związku z premierą albumu „Everyday Life” Coldplay zagra dwa koncerty w Ammanie, stolicy Jordanii. Występy odbędą się o wschodzie i zachodzie słońca — w ten sposób formacja chce nawiązać do dwóch części swojej nowej płyty zatytułowanych „Sunrise” i „Sunset”. Koncerty Coldplay w Jordanii będą transmitowane na żywo w serwisie YouTube.

Nowy album Coldplay „Everyday Life” promuje m.in. singiel „Orphans”, który doczekał się oficjalnego teledysku. Na ósmym krążku zespołu znajdzie się 16 piosenek.

Największe hity Coldplay

Zespół Coldplay z Chrisem Martinem na czele powstał już ponad 20 lat temu. Wszystkie ich krążki pokryły się kilkukrotną platyną w wielu krajach, a ostatni album „A Head Full of Dreams” ukazał się w 2015 roku i rozszedł się w ponad 6 milionach egzemplarzy na całym świecie.

Do największych hitów Coldplay należą m.in. piosenki „Fix You”, „Paradise”, „The Scientist”, „Viva la Vida”, „Yellow”, „Clocks” czy „A Sky Full of Stars”

RadioZET.pl/bbc.com/PK