Obserwuj w Google News

Coldplay wrócił z nową muzyką. Piosenki „Orphans” i „Arabesque” już w sieci

Piotr Krajewski
2 min. czytania
25.10.2019 13:45
Zareaguj Reakcja

Coldplay powrócił do świata muzyki. Zespół opublikował dwa zupełnie nowe utwory „Orphans” i „Arabesque”, które zapowiada najnowszą płytę zatytułowaną „Everyday Life”. Słuchacze Radia ZET usłyszą premierowo nową piosenkę „Orphans” Coldplay w piątkowym „ZET na Punkcie Muzyki”.

Coldplay Orphans Arabesque nowe piosenki z nowej płyty Everyday Life
fot. Youtube

Coldplay: „Orphans” i „Arabesque”. Nowe piosenki z albumu „Everyday Life”

Coldplay wydali dwie nowe piosenki „Orphans” i „Arabesque”. To pierwsze utwory, które zapowiadają nowy album „Everyday Life”.

Ósma płyta brytyjskiego zespołu ukaże się 22 listopada i będzie składać się z dwóch części zatytułowanych „Sunrise” i „Sunset”. Na krążku znajdzie się łącznie szesnaście utworów.

Premierze nowego albumu Coldplay towarzyszy intrygująca kampania promocyjna. W wielu miastach na świecie pojawiły się billboardy z czarno-białym zdjęciem prezentujących członków zespołu wystylizowanych na 1919 rok. Na fotografii znalazł się także napis „22 listopada 1919 roku”, który może nawiązywać daty premiery nowej płyty Coldplay. W mediach społecznościowych pojawiła się także krótki zwiastun muzyczny. 

Tracklista nowej płyty Coldplay „Everyday Life”:

1. Sunrise

2. Church

3. Trouble In Town

4. BrokEn

5. Daddy

6. WOTW / POTP

7. Arabesque

8. When I Need A Friend

1. Guns

2. Orphans

3. Èkó

4. Cry Cry Cry

5. Old Friends

6. بنی آدم

7. Champion Of The World

8. Everyday Life

Największe hity Coldplay

Zespół Coldplay z Chrisem Martinem na czele powstał już ponad 20 lat temu. Wszystkie ich krążki pokryły się kilkukrotną platyną w wielu krajach, a ostatni album „A Head Full of Dreams” ukazał się w 2015 roku i rozszedł się w ponad 6 milionach egzemplarzy na całym świecie.

Do największych hitów Coldplay należą m.in. piosenki „Fix You”, „Paradise”, „The Scientist”, „Viva la Vida”, „Yellow”, „Clocks” czy „A Sky Full of Stars”

RadioZET.pl/mat.prasowe/PK